Tippek, hogyan lehet kedvenced boldog kutya nyáron is
2018. június 30., 08:00
Szerző: (X)
Kategória: Ajánló
Örömünkre itt a nyár, és ez egyet jelent a hosszú sétákkal kedvencünkkel, a parton töltött játékkal vagy esti sütögetéssel. A boldog együtt töltött időn kívül oda kell figyelnünk pár dologra, hogy kutyusunk egész nyáron boldog és egészséges legyen.
Legtöbben szeretjük a meleg időt, ám a nyári időszak barátainknak nem olyan egyszerű. Tudtad, hogy a meleg mellett más dolgokra is figyelnünk kell, hogy kedvencünk 100%-osan jól érezze magát?
Nyáron tapasztalhatsz kutyusodnál a semmiből fellépő viszketést: sok kutyus szenved ételallergiában, aminek egyik tünete lehet a bőrirritáció, a vakarózás. Ha ezt a tünetet tapasztalod kedvencednél, kerüld el az olyan összetevőket, mint a szója, csirke, vagy a hozzáadott adalékanyagok.
Ugyanakkor viszketést okozhatnak az egyéb allergiák is, mint például a pollenallergia. Ez ellen úgy védekezhetsz legkönnyebben, ha a séta alatt elkerülöd azokat a területeket, ahol a viszketés jelentkezik.
Kutya szénanátha – Bizony egy létező dolog!
Sajnos ahogy az embereket, úgy a kutyákat sem kíméli az allergia. Sok kutyatulajdonos van, aki nem is tudja, hogy kutyája esetleg allergiában szenved, mivel a kutyáknál másként jelentkeznek a tünetek, mint nálunk. Ha a legjobb barátodon ezeket a jeleket észleled nyáron, akkor lehetséges, hogy allergiás:
kedvenced sokat vakaródzik vagy rágcsálja teste valamelyik részét,
nyalogatja vagy harapdálja mancsát,
ha fejét a padlóba vagy a bútorokhoz dörzsöli
Szerencsére segíthetsz neki enyhíteni az allergia okozta viszketést, YuMEGA Itchy Dog táplálékkiegészítővel, ami erősíti a bőr természetes védekező képességét!
Figyelj kutyusod bőrére a nyári időszakban
A szénanátha nem az egyetlen dolog, amire oda kell figyelned kedvenced bőre egészségének megőrzése érdekében. A rövid és a világos szőrzetű kutyák bőre könnyen leéghet a napon! Mivel a kutyák bőre érzékenyebb, ezért az enyhe kipirosodásból és irritációból súlyosabb napégés is lehet! Használj kutyáknak való naptejet vagy tartsd árnyékban kedvenced. Te se szeretsz cipő nélkül járkálni a forró betonon, ahogy a kutyusod se, vigyázz a tappancsának épségére! A hosszabb sétákat próbáld meg a reggeli és esti órákra időzíteni.
Kerti sütögetés alkalmával is gondoskodj kedvenced pocakjáról
Sok kutyus szeret egy-egy falat húst, vagy kolbászt lopkodni a vacsorából, ha pedig vendégeket is meghívsz a kertipartira, megesik, hogy ők is adnak egy-egy jutalomfalatot a kedvencednek, hisz ki tud ellenállni egy aranyosan néző szempárnak ugye? Ezek az ételek – amik normál esetben nincsenek a kutya étrendjében – megterhelhetik az emésztésüket. Néhány tanács, hogy elkerüld a bajokat:
- Állíts fel néhány fontos szabályt!
- Ha kutyusod figyelme könnyen elkalandozik, meggondolandó a kerti parti idejére bezárni a házba, vagy pórázra tenni, hogy távol tarthasd a forró grilltől.
- Összejövetelek vagy piknik alkalmával kérd meg vendégeidet, hogy ne etessék kutyusodat.
- Mikor menj állatorvoshoz
Egy kolbász okozta gyomorrontás nem mulatságos dolog, de nem is veszélyes. Azonban, ha kutyád a felsoroltak közül valamit megevett, ajánlott felkeresned az állatorvosod, mivel néhány étel mérgező lehet számára:- Csokoládé
- Alkohol
- Üdítőitalok vagy édességek, amik mesterséges édesítőszert tartalmaznak
- Főtt csontok
- Kint hagyott vegyszerek (műtrágya, gyomírtó, stb.)
- Rovar riasztó
6 kockázatos dolog a kutya számára a nyári időszakban
- Főtt csont – kerti sütés vagy piknik után ne add oda kutyádnak a csontot, mert fulladást vagy egy szilánk belső vérzést is okozhat!
- Kerti növények – néhány növény a kert körül mérgező lehet az állatok számára
- Hőguta – ne hagyd kedvenced a kocsiban, zárt helyeken, az udvaron is biztosíts neki árnyékot!
- Sütés alkalmával vigyázz a homokra, kavicsra, kövekre csöpögött zsírral, mert a kutya megeheti ezeket, ami egyet jelent az állatorvossal!
- Sok utazás – az ismeretlen helyek megterhelhetik a kutyák idegrendszerét. Támogassuk őket, hogy boldogok, magabiztosak maradjanak
- Honvágy – sok kutyának (és bizonyosan a Te kutyusodnak is) hiányoznak a ‘szülei’, amikor ők elutaznak nyaralni. Jó tipp: Miért nem mentek együtt?
***
Nagyon szeretünk beszélgetni a gazdikkal a kutyáikkal kapcsolatban és megpróbálunk segíteni mindenben, amiben csak tudunk. Ha bármilyen kérdésed felmerül, nyugodtan írj emailt vagy hívj minket:
Natural Pet Factor Kft
1027 Budapest, Bem József utca 6 sz fszt.
Email:
Web: www.petfactor.hu
Cikk első megjelenése: 2018. június 17.
Őszi kirándulás kutyával - Az évszakkal járó kihívások
Hőmérséklet ingadozás, nedves avar, gyors sodrású folyók... Megannyi veszélyt rejthet a természet ősszel is, de ettől még nem szabad lemondanunk a túrázásról. Mire figyeljünk, ha útnak indulunk?
Kínzó viszketés? Miért vakarózik állandóan a kutyám?
Nem jó érzés látni, amikor imádott kutyusunk szenved. Folyton viszket valamije, alig tud pihenni, türelmetlenné válik, nem tud figyelni... Szóval vacakul érzi magát. De mitől?
Szánkázás, avagy miért dörgöli a kutya a fenekét a földhöz?
A rövid válasz annyi lenne, "hogy megtörölje" vagy "mert viszket”. Szerencsés esetben hamar enyhül a probléma, de nem feltétlen garantált a megoldás. Mit tegyünk, ha kutyánkat szánkázni látjuk, és hogyan segítsünk neki?
6 tipp a mancsok egészségének megőrzéséhez
A kutyamancs, e bámulatos szerkezet akkor működik a legjobban, ha erős és egészséges. Ám elég egy apró sérülés és hetekig is eltarthat a gyógyulás. A következő tippek nemcsak a probléma felismerésében, hanem annak megelőzésében is segíthetnek.
Kezdődik a suli – Így készítsd fel kutyádat a változásra
Közeledik a szünidő vége, de mi lesz a kutyusunkkal?