Tippek: így távolítsd el a kullancsot!
2016. június 08., 06:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Egészség
A kutyatartók örök ellenfele a kullancs. Megkeseríti a mindennapokat, nem csak nyáron, de az enyhe telek miatt már az őszi, tavaszi napokon is. És gyakran hiába a megelőzés: az apró kis vérszívók jönnek, és nem tágítanak. Az alábbiakban pár kullancs-eltávolítási technikát szedtünk össze.
A kullancsok igen ragaszkodók: semmi pénzért nem válnának meg kutyáinktól. Mégis, valahogy a gazdának meg kell oldania az eltávolítást, különben a kis vérszívó nagy bajt is hozhat a kedvencre: súlyos, akár halálos betegséget is kaphat tőle a kutya. Ráadásul gyakran csak egy-két óránk van a cselekvésre, hogy megmentsük kutyánk életét.
A legfontosabb természetesen a megelőzés. A séták után mindig alaposan nézzük át a kutya szőrzetét, így hamar felfedezhetjük a veszélyes betolakodót. Többféle szert is kaphatunk a kullancsok elriasztására: cseppeket, nyakörveket, vagy épp tablettákat - mindenki másra esküszik. Mégis előfordul, hogy a kullancs ragaszkodik kutyánk véréhez.
Az interneten több biztonságos és fájdalommentes kullancs-kiszedési technika terjed, ezekből szedtünk össze párat.
Technika #1
Ez a módszer a Palo Santo illóolaj hatására támaszkodik: ez az olaj elpusztítja a kullancsot. Egy-két csepp olajat elegendő a kullancsra cseppenteni, néhány percen belül hatni is fog. Alternatív megoldásként pár csepp alkoholt is használhatunk: ettől elszédül a kullancs és elengedi a kutyát.
Ha a kullancs tartása meglazult, távolítsuk el óvatosan a kutya testéből vigyázva, hogy a kullancs testét ne sértsük, roppantsuk meg. Fontos, hogy a kullancsot mindenképp “semmisítsük meg” , miután kivettük a kutyából!
Technika #2
Óvatosan fogjuk meg a kutyánk bőrét, ahol a kullancsot találtuk. Keressünk biztos fogást (akár csipesszel) a vérszívón és kezdjük el az óramutató járásával ellentétes irányba csavarni. A kullancs kapaszkodása így lazulni fog, és ki tudjuk szedni. Ne felejtsünk el gondoskodni arról, hogy a kivétel után a kullancs ne élhesse túl a beavatkozást!
Technika #3
Egy csipesszel fogjuk meg a kullancsot egészen közel a kutya bőréhez. Csavarás nélkül húzzuk a kutyából (de ne egy hirtelen rántással, vagy rángatással). Figyelni kell arra, hogy a kullancsra ne gyakoroljunk túl nagy nyomást, vagy ne sértsük fel.
Előfordulhat, hogy a kullancs feje bennszakad a bőrben - ne piszkáljuk, hiszen ezzel feleslegesen keltenénk kellemetlenséget, fájdalmat a kutyánknak. A kutya szervezete magától ki fogja lökni azt.
A kereskedelemben is számos olyan eszközt találhatunk, melyek segítenek a biztonságos és hatékony kullancs-eltávolításban.
Ti milyen módszert alkalmaztok, mi vált be a legjobban? Várjuk a tapasztalataitokat!
Forrás: dogsnaturallymagazine.com
Kullancs kiszedése a kutyából – Így távolítsd el biztonságosan!
Kullancs van a kutyán? Nem kellemes látvány. Valahogy mégis ki kell szednünk, hiszen az apró élősködő súlyos fertőző betegségeket hordozhat. Ezért is fontos tudnunk, hogyan lehet gyorsan és helyesen eltávolítani a kullancsot. Lássuk a lépéseket!
Őszi kirándulás kutyával – Tippek kezdőknek és haladóknak
Az őszi táj szépsége mindig elbűvöl. Ha kedvencünk társaságában szeretnénk felfedezni a természet csodáit, érdemes alaposan felkészülni. Tanácsaink segítségével még kellemesebb és biztonságosabb lehet a kutyás kirándulás!
Vak kutyával az élet - 12 tipp a nyugodt mindennapokhoz
Megrendítő szembesülni a tudattal, hogy kedvencünk látása romlik, ám a kutyák csodálatosan képesek alkalmazkodni a megváltozott helyzethez. Támogató jelenlétünk átsegíti őket a nehézségeken, kis odafigyeléssel mi is megkönnyíthetjük mindennapjaikat.
Komoly sérülések, betegségek forrása lehet a túl hosszú kutyakarom
Ha kutyánk nem koptatja megfelelően karmait, túlságosan hosszúra nőhetnek, ez pedig fájdalmas sérülésekhez, és idővel ízületi problémákhoz vezethet. Fordítsunk kiemelt figyelmet a megelőzésre!
Edzés kutyával - 10 tipp, hogy mindkettőtök számára élvezetes legyen a testmozgás
A rendszeres testmozgás fontos része a kutya életének: hozzájárul fizikai egészségéhez, elősegíti, hogy kiegyensúlyozott és boldog legyen. Ha pedig kutyánkkal együtt végezzük, kapcsolatunk is erősebbé válik. Milyen szempontokra figyeljünk, ha belevágunk a közös edzésbe?