A kutyabarát helyek szakértője, a kutyabarathelyek.hu

Összes      Friss      Ajánló      Állatvédelem      Egészség      Jó tudni!      Könnyű      Közérdekű      Kreatív      Nevelés      Utazás

Tippek: így távolítsd el a kullancsot!

2016. június 08., 06:00


Szerző: S.Zs.


Kategória: Egészség




A kutyatartók örök ellenfele a kullancs. Megkeseríti a mindennapokat, nem csak nyáron, de az enyhe telek miatt már az őszi, tavaszi napokon is. És gyakran hiába a megelőzés: az apró kis vérszívók jönnek, és nem tágítanak. Az alábbiakban pár kullancs-eltávolítási technikát szedtünk össze.



A kullancsok igen ragaszkodók: semmi pénzért nem válnának meg kutyáinktól. Mégis, valahogy a gazdának meg kell oldania az eltávolítást, különben a kis vérszívó nagy bajt is hozhat a kedvencre: súlyos, akár halálos betegséget is kaphat tőle a kutya. Ráadásul gyakran csak egy-két óránk van a cselekvésre, hogy megmentsük kutyánk életét.

 

Minden séta után vizsgáljuk át alaposan a kutyát!
Minden séta után vizsgáljuk át alaposan a kutyát!
Fotó: petful.com

 

A legfontosabb természetesen a megelőzés. A séták után mindig alaposan nézzük át a kutya szőrzetét, így hamar felfedezhetjük a veszélyes betolakodót. Többféle szert is kaphatunk a kullancsok elriasztására: cseppeket, nyakörveket, vagy épp tablettákat - mindenki másra esküszik. Mégis előfordul, hogy a kullancs ragaszkodik kutyánk véréhez.

Az interneten több biztonságos és fájdalommentes kullancs-kiszedési technika terjed, ezekből szedtünk össze párat.

 

Technika #1

Ez a módszer a Palo Santo illóolaj hatására támaszkodik: ez az olaj elpusztítja a kullancsot. Egy-két csepp olajat elegendő a kullancsra cseppenteni, néhány percen belül hatni is fog. Alternatív megoldásként pár csepp alkoholt is használhatunk: ettől elszédül a kullancs és elengedi a kutyát.

Ha a kullancs tartása meglazult, távolítsuk el óvatosan a kutya testéből vigyázva, hogy a kullancs testét ne sértsük, roppantsuk meg. Fontos, hogy a kullancsot mindenképp “semmisítsük meg” , miután kivettük a kutyából!

 

Kullancs eltávolítása csipesszel
Kullancs eltávolítása csipesszel
Fotó: tickrepellent.org

 

Technika #2

Óvatosan fogjuk meg a kutyánk bőrét, ahol a kullancsot találtuk. Keressünk biztos fogást (akár csipesszel) a vérszívón és kezdjük el az óramutató járásával ellentétes irányba csavarni. A kullancs kapaszkodása így lazulni fog, és ki tudjuk szedni. Ne felejtsünk el gondoskodni arról, hogy a kivétel után a kullancs ne élhesse túl a beavatkozást!

 

 

 

 

 

Technika #3

Egy csipesszel fogjuk meg a kullancsot egészen közel a kutya bőréhez. Csavarás nélkül húzzuk a kutyából (de ne egy hirtelen rántással, vagy rángatással). Figyelni kell arra, hogy a kullancsra ne gyakoroljunk túl nagy nyomást, vagy ne sértsük fel.

Előfordulhat, hogy a kullancs feje bennszakad a bőrben - ne piszkáljuk, hiszen ezzel feleslegesen keltenénk kellemetlenséget, fájdalmat a kutyánknak. A kutya szervezete magától ki fogja lökni azt.

 

 

A kereskedelemben is számos olyan eszközt találhatunk, melyek segítenek a biztonságos és hatékony kullancs-eltávolításban.

 

 


Ti milyen módszert alkalmaztok, mi vált be a legjobban? Várjuk a tapasztalataitokat!


 

Forrás: dogsnaturallymagazine.com

Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről

kérünk lájkold Facebook oldalunkat!

 

Témába vág

Mire figyeljünk kutyás strandoláskor? – Állategészségügyi tudnivalók Mire figyeljünk kutyás strandoláskor? – Állategészségügyi tudnivalók
A kutyás strandolás remek lehetőség arra, hogy kedvencünkkel együtt élvezzük a nyár örömeit. Azonban ahhoz, hogy a strandolás biztonságos és élvezetes legyen mindkettőtök számára, érdemes figyelembe venni néhány fontos állategészségügyi tudnivalót!

Ehet a kutya sárgadinnyét? Ehet a kutya sárgadinnyét?
Édes, zamatos gyümölcsünknek már a látványára is felfigyelhet kedvencünk, hiszen olyan, mint egy jókora labda. Hát még amikor szelünk belőle egy szeletet! A finom illatoknak ő sem tud ellenállni. Vajon adhatunk neki belőle?

Babesiosis (babézia) kutyáknál - az életveszélyes kór, és amit tudnunk kell róla Babesiosis (babézia) kutyáknál - az életveszélyes kór, és amit tudnunk kell róla
Azonnali állatorvosi beavatkozás nélkül a babesiosis halálos kimenetelű lehet kedvencünkre nézve – ezért is olyan fontos tisztában lennünk terjedésével, tüneteivel és a megelőzéssel!

Rovarcsípés kutyáknál - Melyek a leggyakoribb csípések? Rovarcsípés kutyáknál - Melyek a leggyakoribb csípések?
Tavasszal és nyáron különösen veszélyesek lehetnek a rovarcsípések, de vannak olyanok is, melyekkel egész éven át találkozhatunk. Ezért is fontos, hogy mielőbb felismerjük a baj okát, és segítsünk kutyánknak. Ismerjük fel a leggyakoribb csípéseket!

Hűsítő finomságok kutyáknak - 3 jeges recept a forró nyári napokra Hűsítő finomságok kutyáknak - 3 jeges recept a forró nyári napokra
Mentás tappancsok a friss leheletért, kókuszgolyó a csillogó szőrért és a gyümölcsös-kekszes muffin is ínycsiklandó elfoglaltságot nyújthat kedvencünknek. Könnyen és gyorsan elkészíthető jégkrémek a kutya igényeire szabva!

Minősítés

Hogyan lehet minősített
kutyabarát helyed?

Minősítés és hirdetés – Tudj meg többet!

Tudj meg többet
tanúsító védjegyünkről!

Megismerem

Kedvenceink

Biztosítás

Kisállat biztosítás
bel- és
külföldön!
Gondoskodj kedvencedről!

Partnereink

Rehabportál Irodakutya.com Egyedi kutyás ajándéktárgyak AEGON Magyarország Zrt.

Hírlevél

A hírlevélre történő feliratkozással az adatvédelmi nyilatkozatot elfogadom.

kutyabarathelyek.hu - kezdőoldal Észrevételek
FaceBook Instagram Pinterest YouTube
Miért idegesíti az embereket a kutyaugatás? Hírek - Címlapon
Miért idegesíti az embereket a kutyaugatás?
Átkelt a szivárványhídon 9/11 utolsó élő mentőkutyája Hírek - Címlapon
Átkelt a szivárványhídon 9/11 utolsó élő mentőkutyája