
Újabb magyar mentőexpedíció a galgokért
2018. szeptember 13., 13:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
Negyedik alkalommal indul útra a Hungarian Galgo Rescue Team olyan spanyol agarakért, akiket a vadászszezon végén feleslegesnek ítélnek. Az útnak az agarak mentésén túl célja egy olyan nemzetközi protokoll kiépítése, mely keretében egyszerűbben érkezhetnek hazánkba a végzetük elől menekülő galgok.
Szomorú apropó, hogy a csapatnak áprilisban el kellett búcsúznia egyik szeretett, nélkülözhetetlen tagjától, Karádi Bernadettől. Az a két kutya, aki most Magyarországra érkezik, Bernadettnek köszönheti menekülését. Hosszas várakozás, szervezés és vállalati támogatás segítségével, most ez a két állat végre nálunk talál otthont és reméljük mihamarabb gazdát is.
A kutyák szállítása, az azt megelőző tesztek, az ivartalanítás, a rehabilitáció és természetesen az ellátásuk is jelentős terhet ró az állatmentőkre. Folyamatosan keresnek szponzorokat. A KLM légitársaság után most egy PR ügynökség élt a lehetőséggel és jelentős anyagi hozzájárulással támogatta az utat.

Fotó: Roman Bakalarz
„Amikor hallottunk a lehetőségről, hogy galgok hazajutását segíthetjük, nem sokat hezitált az ügyvezetés. Rendszeresen támogatunk állatmenhelyeket és ismerjük a spanyol agarak helyzetét, örültünk, hogy ilyesformán bekapcsolódhattunk a mentésbe, így olyan mintha ez a két állat kicsit mindannyiunké lenne. – mondta a Socialize Kft. cégvezetője.
A mostani út kiemelt célja a kutyák hazajuttatásán túl protokoll megalkotása a spanyol partnerszervezettel, hogy egyszerűbben találjanak gazdát a kint mentett állatoknak itt, Magyarországon, illetve, a Hungarian Galgo Rescue Team közvetítőként és utógondozóként segíthesse a hazai örökbefogadásokat.
A csapat már úton van, 2018.09.15-én szombaton este érkeznek haza, reméljük egy sikeres expedíció lezárásával, két galgoval, akik gazdát keresnek.
Korábbi cikkeinkben részletesen írtunk a galgok sorsáról:
- Spanyolországban is tehetetlenek az állatvédők
- Értelmetlen mészárlás Spanyolországban – megkínzott agarak tömegsírját fedezték fel
Idén is indul a Négylábú szeretetfutár
A Rex Kutyaotthon Alapítvány a karácsony közeledtével idén is meghirdeti Négylábú szeretetfutár elnevezésű kezdeményezését. A program célja, hogy menhelyi állatok melegséget vigyenek a magányosan élő, az ünnepeket egyedül töltő emberek életébe, akik szívesen befogadnának egy négylábú házi kedvencet. Ebben az időszakban az Alapítvány kiemelt figyelmet fordít a magányosan élőkre és igényeik szerint árva kutyákat és macskákat juttatnak el hozzájuk.
Black Friday másképp - gondolj a fekete kutyákra is!
A Black Friday, ha nem is hivatalosan, de megnyitja a karácsony előtti bevásárló szezont. Óriási leárazások, vásárlásra csábító ajánlatok minden üzletben… vannak azonban, akiknek nagyobb szüksége lenne a figyelmünkre!
Különleges barátság szövődött Mark Wahlberg és egy kóbor kutya között az Artúr, a király forgatásán
A négylábú főszereplő első pillantásra belopta magát a színész szívébe.
Életében először kapott saját játékot a mentett kutya – Boldogsága elragadó!
Szívmelengető videó!
Íme a Világ Legcukibb Mentett Kutyája: Hobie, a félszemű „plüssmaci”
Több mint 8000 kutyát utasított maga mögé a tündéri keverék a Világ Legcukibb Mentett Kutyája 2023-as versenyén. Megjelenésének és inspiráló történetének köszönhetően ő lett az idei év legaranyosabb mentett kutyája.