A kutyabarát helyek szakértője, a kutyabarathelyek.hu

Minősítés

Hogyan lehet minősített
kutyabarát helyed?

Minősítés és hirdetés – Tudj meg többet!

Tudj meg többet
tanúsító védjegyünkről!

Megismerem

Gyorskereső

Kutyatár

Kuvasz

Kuvasz

Ősi magyar pásztorkutya. Elődei a hon...

Erdélyi kopó

Erdélyi kopó

Ősi magyar kutyafajta, amelyet a spec...

Puli

Puli

Ázsiai eredetű magyar terelő pásztork...

Komondor

Komondor

Ázsiai eredetű, ősi magyar pásztorkut...

További fajták


Tudástár

Egészség
Ápolás Betegségek
"Head-pressing" (Fejtámasztás) A pajzsmirigy rendellenességei kutyáknál Álvemhesség Babesiosis (Babézia) Bélelzáródás Csípő- és könyökízületi diszplázia Cukorbetegség Dehidratáció (kiszáradás) Depresszió Epilepszia Fordított tüsszentés Giardiasis (Giardiázis) Időskori demencia Időskori demencia: 10+1 tipp a nyugodt mindennapokhoz Inkontinencia (vizeletcsepegés) Jódhiány és jódpótlás kutyáknál Könnyezés, csipásodás Kutyaegészség: a 10 leggyakoribb probléma Kutyainfluenza Levertség (letargia) Lyme-kór (Lyme borreliosis) Miről ismerem fel, ha beteg a kutyám? Mit árul el a kutya széklete? Passzív dohányzás és harmadlagos dohányzás Pollenallergia I. - Tünetek Pollenallergia II. - Kezelési lehetőségek és otthoni teendők Remegés I. - Hőmérséklet, betegségek Remegés II. - Érzelmek és a "kiskutya-remegés" Stressz I. - Testbeszéd, viselkedés Szemsérülések I. - Okok és tünetek Szemsérülések II. - Kezelés és megelőzés

Előző cikkünkben a szemsérülések okait és tüneteit ismertettük. Ezúttal a lehetséges kezelési módokkal foglalkozunk, s hasznos tanácsokat adunk a megelőzéshez is.

 

 

Hogyan kezelhetőek a szemsérülések?

 

A sérülés súlyossága és kiterjedése határozza meg a leghatékonyabb kezelési módot. Attól függően, hogy a szem mely része, milyen mértékben sérült, állatorvosunk dönthet gyógyszeres és/vagy műtéti beavatkozás mellett.  Ha a seb felületi, akkor általában elegendő antibiotikumos vagy atropines szemcsepp alkalmazása. A további sérülések megelőzése érdekében kutyánknak tölcsért kell viselnie a kezelés időtartama alatt.

 

Műtéti beavatkozásra az alábbi esetekben lehet szükség:

  • a szaruhártya teljes leválása

  • a szemgolyó és az írisz sérülése

  • az ínhártya vagy az ín- és szaruhártya együttes leválása

  • idegen tárgy eltávolítása

  • a szemfehérje berepedése

  • felületi, karcolásos sebek, ahol a sebszélek eltávolodtak egymástól

Műtétet követően állatorvosunk előírhatja antibiotikum, gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító gyógyszerek alkalmazását.

 

 

Mit tegyünk, ha megsérült kutyánk szeme?

 

Ha fennáll a gyanúja, hogy kutyánk szeme megsérült, haladéktalanul vigyük állatorvoshoz! A szemsérülések számos formája veszélyeztetheti a kutya látását, gyakran komoly fájdalmat okoznak, ezért mielőbb meg kell kezdeni a szakszerű kezelést!

Szállítás és várakozás közben figyeljünk biztonságára, nyugtassuk, próbáljuk meg mozdulatlanul tartani. Ne hagyjuk, hogy kedvencünk mancsával piszkálja sebét vagy bármihez hozzádörgölje. Ha van otthon tölcsérünk, tegyük rá. Bár nagy a kísértés, hogy mi magunk segítsünk kutyánknak, semmiképpen se nyúljunk bele a sebbe, és ne adjunk neki humán gyógyszert!

 

 

Hogyan előzhetjük meg a szemsérüléseket?

 

Bármennyire is szeretnénk, nem óvhatjuk meg négylábúnkat minden veszélyforrástól. Egy kis odafigyeléssel azonban elkerülhetjük a csúnya baleseteket. Sétáltasd kedvencedet pórázon, lehetőleg kerüljétek a váratlan találkozást más állatokkal. A városi forgatagban különösen figyeljünk oda az utcán, nehogy nekiütközzön kiálló tárgyaknak (pl. lépcső, járdaszegély, oszlop, kerítés kinyúló elemei, stb.). Ha kutyusod kölyök vagy fiatal, esetleg apró termetű, fokozatosan ismertesd össze macskákkal, míg meg nem tanulja, mi a legjobb módja a barátkozásnak. Macskádnak is biztosíts menekülőutat, amíg megszokja a kutya társaságát otthonodban.

 

Ha a kutya látása megromlott, ne hagyd, hogy séta közben berohanjon a sűrű bozótosba. Kerülj minden olyan helyet, ahol hulladék vagy roncsok vannak elszórva. Tarts magadnál egy kisebb üveg szemmosó folyadékot, amellyel az apróbb idegen testeket ki tudod mosni kutyád szeméből. Hátizsákodban vagy az autóban pedig mindig legyen egy elsősegély-csomag!

 

 

A teljes cikk ITT olvasható!

 

Forrás: healthypets.mercola.com


Veszettség
Mérgezések Nyári veszélyek Oltások Paraziták, élősködők Táplálkozás Téli veszélyek
Gazdiknak Szolgáltatóknak Utazás Kutyatár

Minősítés

Hogyan lehet minősített
kutyabarát helyed?

Minősítés és hirdetés – Tudj meg többet!

Tudj meg többet
tanúsító védjegyünkről!

Megismerem

Gyorskereső

Kutyatár

Kuvasz

Kuvasz

Ősi magyar pásztorkutya. Elődei a hon...

Erdélyi kopó

Erdélyi kopó

Ősi magyar kutyafajta, amelyet a spec...

Puli

Puli

Ázsiai eredetű magyar terelő pásztork...

Komondor

Komondor

Ázsiai eredetű, ősi magyar pásztorkut...

További fajták

Kedvenceink

Biztosítás

Kisállat biztosítás
bel- és
külföldön!
Gondoskodj kedvencedről!
Beaphar - 2024

hirdetés (X)

Partnereink

JULIUS-K9 AEGON Magyarország Zrt. MOL Nyrt. Praktiker

Hírlevél

A hírlevélre történő feliratkozással az adatvédelmi nyilatkozatot elfogadom.

kutyabarathelyek.hu - kezdőoldal Észrevételek
FaceBook Instagram Pinterest YouTube