Hírek - Jó tudni! - 10. oldal
Vajon hogy gondolkodnak a kutyák? Az ELTE etológusai vizsgálják
Az ELTE etológusai az agyi aktivitás fMRI-mérésével vizsgálják, hogyan gondolkodnak a kutyák.
tovább »
Ezek a magyarok kedvenc kutyafajtái és kutyanevei
Hazánkban körülbelül hárommillió kutya él – de vajon melyik a gazdik között a legnépszerűbb fajta? És melyik nevet választják legtöbbször a magyar gazdik kedvencüknek?
tovább »
A kutyák és az emberek agya hasonlóan dolgozza fel a környezet hangjait
Természetes hangokra hangolva?
A kutyák és az emberek agya hasonlóan dolgozza fel a környezet hangjait – derül ki az ELTE Etológiai Tanszék kutatóinak legújabb, a rangos NeuroImage szaklapban megjelent kutatásából. Eredményeik szerint a két faj evolúciós távolsága...
tovább »
Így tanulnak és gyakorolnak a rendőrkutyák
Erő, ügyesség, gyorsaság, és rettenthetetlen bátorság. Ez mind jellemzi a rendőrkutyákat, akik fáradhatatlanul és óriási lelkesedéssel teszik a dolgukat minden nap. De hogy tartják formában magukat?
tovább »
Mennyire tiszta a kutyád etetőtálja?
Egy kutatás szerint ugyanis káros lehet egészségére, ha nem figyelünk oda erre.
tovább »
A francia bulldog a legnépszerűbb kutyafajta – 31 év után taszította le a labradort az első helyről
Három évtized után már csak a második legnépszerűbb fajtának számít a labrador az Egyesült Államokban. Nem más taszította le a „trónról”, mint a kis francia bulldog. A kistestű fajta népszerűsége rohamosan nőtt az elmúlt években...
tovább »
A kutyák 5 érzékszerve: Tudtad, hogy egész másképp működnek, mint az emberé?
Azzal sokan tisztában vannak, hogy a kutyáknak jobb a szaglása vagy a látása, mint az embernek. De vajon csak ennyi lenne a különbség?
Ha jobban elmélyedünk benne kiderül, hogy bizony sokkal több mindenben tér el érzékelésük az emberétől. Ennek köszönhetően pedig másképp fogják fel a körülöttük lévő világot. Így már talán érthető, hogy miért is találnak...
tovább »
Csernobil kutyái ma: megváltozott a sugárzó területen élő ebek genetikája
A legújabb becslések szerint közel 800 félvad kutya él Csernobil környékén. És bár genetikailag különböznek a világ más tájain élő társaiktól, attól ők még mind jó kutyák.
Egy új kutatás több száz, a csernobili atomerőmű romjain kóborló kutyát tanulmányozott, és megállapította, hogy a sugárzásnak való kitettség genetikailag átalakította őket.
tovább »
5 dolog, amit a kutyád szívesen elmondana Neked, ha tehetné
Bárcsak beszélni tudna – kívánjuk nap, mint nap kedvencünkre nézve. Vajon, mi járhat az okos kis buksijában? Mit üzenne nekünk, ha lehetősége adódna rá?
tovább »
Hagyjunk égve lámpát kutyánknak a sötétben, ha elmegyünk otthonról?
Kedvenceink jobban látnak a sötétben, mint mi, de ettől még egyáltalán nem biztos, hogy jól is érzik magukat, amikor egyedül kell lenniük napnyugta után. Kapcsoljuk fel nekik a lámpát vagy szükségtelen?
tovább »