Az extrém hideg a kutyákra is veszélyes!
2021. február 12., 11:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
Akár -20 fok alá is süllyedhet éjszakánként a hőmérséklet az északi tájakon. Az extrém hidegben a háziállatok is fokozott figyelmet igényelnek!
Megérkezett a sarkvidéki hideg, és egy darabig nem is tágít! Az Országos Meteorológiai Szolgálat több megyére is riasztást adott ki az extrém hideg miatt: éjszaka akár -20 fok alá is eshet a hőmérséklet. A szél tovább rontja a hőérzetet, még hidegebbnek érzi az amúgy is alacsony hőmérsékletet ember és állat egyaránt.
A fagyos időben több odafigyelést igényelnek a háziállatok is: különösen az udvaron tartott négylábúak!
Az udvari kutyák esetében rendkívül fontos, hogy jó állapotú, téliesített kutyaháza legyen!
- Legyen benne friss, száraz szalma!
- Ellenőrizzük a “szélfogót”: a bejáratot fedő plexi, vagy fóliacsíkok, esetleg szövetdarabok, amik kvázi ajtóként funkcionálnak, takarják el a bejáratot. Ha kell, javítsuk meg, hisz ez is sokat fog a jeges szélben, nem engedi be a hideget a házba!
- Legyen a kutyaház szélvédett helyen, akár féletető/tető alatt!
- Emeljük fel a talajról: lábként szolgálhat raklap, vagy néhány tégla is. Figyeljünk azonban rá, hogy a ház stabilan álljon, ne billegjen!
Éjszakára engedjük be őket melegebb, védett helyre: előszobába, garázsba stb.
Az élelmet napi több részletben adjuk a kutyának, így biztosítva lesz a folyamatos energiabevitel, és kisebb az esély, hogy az étele megfagyjon. Kicsit emelhetünk is az adagon, és fontos az is, hogy minél energiadúsabb legyen a táplálék.
Naponta többször ellenőrizzük a kutya vizét, nem fagyott-e meg: tegyünk elé több alkalommal is langyos vizet!
Kóbor és rossz körülmények között tartott állatok
Ne menjünk el a kóbor állatok mellett - az extrém hidegben lehet, hogy nem érnék meg a reggelt! Tegyünk ki nekik is egy tál langyos vizet: kutyáknak, macskáknak, de akár más állatkáknak is segítséget jelenthet!
Kérjünk segítséget az illetékesektől, ha kóbor állatot, vagy rossz körülmények között tartott kutyát látunk - ezeknek az állatoknak az életét menthetjük meg vele!
További cikkeink a témában:
- Balesetveszélyesek az erdők a fagyos időjárás miatt - több területet is lezártak
- Kutyahideg jön: vigyázzunk kutyáinkra is!
- Kutyatartás télen - Mi számít túl hidegnek a sétához és a kintléthez?
- Sós utak: a kutyák téli nagy ellensége
- Pulóver, kabát, ruha kutyáknak: Öltöztessük-e kedvencünket?
Minőségi kutyaházakat kapnak az árva állatok, amikben átvészelhetik a hideget
Minőségi kutyaházakat kapnak az árva állatok, amikben kényelmesebben átvészelhetik a hideg hónapokat, míg nem találnak gazdára.
6 tipp a mancsok egészségének megőrzéséhez
A kutyamancs, e bámulatos szerkezet akkor működik a legjobban, ha erős és egészséges. Ám elég egy apró sérülés és hetekig is eltarthat a gyógyulás. A következő tippek nemcsak a probléma felismerésében, hanem annak megelőzésében is segíthetnek.
Mit jelent, ha száraz a kutyám orra? Betegségre is utalhat?
A puha, nedves orr az egészséges kutya egyik fő jellemzője. Könnyen aggodalomra adhat okot azonban, ha száraz és tapintásra meleg érzetet kelt. Tudj meg többet kedvenced nózijáról!
Így lehet biztonságban kedvenced a hideg hónapokban is!
A hideg idő beálltával jónéhány olyan dologra érdemes komolyabb figyelmet fordítanunk, melyek kutyusunk mindennapjait is könnyebbé tehetik.
Pulóver, kabát, ruha kutyáknak: Öltöztessük-e kedvencünket?
„Minek kell a kutyára ruha? Van neki szőre…” Hallhattunk már ilyen és ehhez hasonló mondatokat, de gazdiként tudjuk, hogy vannak olyan helyzetek, amikor sokat segíthet egy praktikus ruhadarab. Hogyan és milyet válasszunk?