Elnézést, csak meleg van…
2015. június 26., 13:00
Szerző: Horváth Nikoletta
Kategória: Könnyű
Sokan furcsállják, hogy amikor Lilivel a városban közlekedem csak ritkán, bizonyos esetekben állok meg hosszabb időre beszélgetni. Igaz a szemfülesek észrevehették, hogy mindez csak nyáron van így… Nos igen, elnézést, de a forróság nem jó barát!
A hőség önmagában nehezen tolerálható. Míg a hideg ellen jó kis téli bundát növesztenek az ebek, addig a nyári hónapokban csak egy bizonyos szintig tudnak levedleni, utána pedig marad a lihegés, és az utcák árnyékos felei.
Lili önmagától kiválasztja a legárnyasabb útvonalat, régóta nem kell figyelnem, hogy honnan süt a nap. Ám vannak szituációk, amikor egész egyszerűen nincs menekvés a forrón simogató sugarak elől. A vakvezető hám önmagában melegíti hű társamat, de nem ez a legfőbb, vagy épp "főlőbb" probléma.
A beton a legnagyobb ellenségünk!
Érdemes egy meleg napon kezünkkel megérinteni városunk burkolatát… Forróságot fogunk tapintani, nem is akármilyet: húsba égetően kellemetlent. Mi könnyedén vagyunk, elengedjük a flasztert, leporoljuk a kezünket, s már megyünk is tovább, az élményt elfelejtve. De a kutyák, köztük Lili is bizony szenvednek. A mancsukat teljes erővel égeti az aszfalt. Így nem elég, hogy felülről is éri őket a nap, alulról is csak meleget kapnak. A lihegés ilyenkor ezerrel pörög, ahogy csahosunk hűteni akarja magát.
Emiatt van az, hogy sohasem állok le trécselni, ha lábunk alatt betont érzek. Csöröghet a telefon, leszólíthatnak – kedvesen intek, aztán szedem a lábam tovább. Ha a közelben rendelkezésünkre áll némi füves placc, akkor Lilit odaengedem, de amennyiben a beton dzsungel szívében poroszkálunk nem kötünk ki, egy percre sem…. Ez a leg-„mancsbarátabb” technika, amit egy jó gazda tehet, s talán e cikk elolvasása után, a barátkozó emberek sem sértődnek meg.
Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről
kérünk lájkold Facebook oldalunkat!
Indexkép forrás: Lovagi Milán
6 tipp a mancsok egészségének megőrzéséhez
A kutyamancs, e bámulatos szerkezet akkor működik a legjobban, ha erős és egészséges. Ám elég egy apró sérülés és hetekig is eltarthat a gyógyulás. A következő tippek nemcsak a probléma felismerésében, hanem annak megelőzésében is segíthetnek.
Légkondicionálás, klíma, hűvös levegő otthon – Hogyan hat a kutyákra?
Tikkasztó hőség, az elviselhetőség határát súroló hőmérsékletek… Mi sem könnyebb, mint bekapcsolni a klímát. Mire kell figyelnünk, hogy kedvencünk is jól érezze magát?
Mit tegyél, ha egy forró autóban kutyát találsz?
A sok írás, fotó, videó ellenére is megesik még, hogy a gazda figyelmetlenségből vagy tudatlanságból bent hagyja a kutyáját az autóban, míg ő vásárol, vagy ügyet intéz. Ám bármilyen gyorsan is végez, a kutyáját óriási veszélynek teszi ki ez idő alatt. Hogyan segíthetsz, mit tehetsz, kihez fordulj, ha ilyen esettel találkozol?
Dehidratáció kutyáknál - hogyan alakul ki és mit tehetünk ellene?
A szomjúság és a kiszáradás közötti különbség szembetűnő, ám nem minden dehidratált kutya mutatja előbbi jeleit. Fontos tudnunk róla, mert rövid idő alatt életveszélyes állapotot okozhat.
Életveszély nyáron: hőguta kutyáknál
Nem kell ahhoz kánikula, hogy a hőguta fenyegesse kedvencünket: már a tavaszi meleg napokon is megtörténhet a baj - nem beszélve a nyári forró napokról! De hogy előzhetjük meg, hogyan ismerhetjük fel, és mit tehetünk, ha már megtörtént a baj?