Feljelenthetik a gazdikat Ausztráliában, ha kutyájuk sokat ugat
2019. április 24., 12:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Jó tudni!
Heves vitákat váltott ki az új szabály, amit egy ausztrál városban vezettek be a csend védelme érdekében. E szerint ha három percnél hosszabb ideig ugat a szomszéd kutyája, akár fel is jelenthető az illető…
Az Ausztráliában található Darwin városa szabályozni fogja a kutyaugatást. Ha egy kutya három percnél többet ugat, az már megsérti az új “zajszabályzatot”, amiért akár fel is jelenthető a kutya gazdája. A jelentett eseteket egy tanács vizsgálja ki, hogy valós-e a szabálysértés.
A bejelentést akkor lehet megtenni, ha a kutya éjszaka 3 percnél, nappal pedig 6 percnél hosszabb ideig ugat folyamatosan. Ezt a szigorú szabályt enyhíti, ha a kutya sziréna, vihar, postás, tűzijáték vagy egyéb hasonló zavaró tényező miatt ugat, nem pedig rendszeresen.
A bejelentés után a tanács kivizsgálja az ügyet, ám nem érkezik azonnal büntetés: a megállapított információknak, körülményeknek megfelelően hasznos tanácsokkal, praktikákkal, javaslatokkal látják el a gazdit, hogy az enyhíteni tudjon kutyája rossz szokásán, hiszen gyakran a rossz nevelés áll a dolog mögött. A gazdának így esélye lesz változtatni a dolgon, megakadályozhatja kutyája hangoskodását. Ha es sikerül, mindenkinek nyert ügye van - ha nem, akkor jöhetnek a következő lépések a tanács részéről, ami akár büntető eljárás indítása is lehet a végső esetben.
Az új szabály kapott hideget és meleget is a lakosságtól, érthető módon. Gyakran fordul elő, hogy a kutya az egész napot végigugatja, míg gazdája dolgozik, ami tagadhatatlanul sok kellemetlenséget okoz a szomszédságnak. Sok gazdi pedig nem is tud róla, hogy ilyen zajos a kedvence, hiszen mikor ő otthon van, az mintakutyaként viselkedik. A gazdik (szintén érthető módon) kevésbé ujjongtak a szabály bevezetésétől, mint a nem-kutyás lakók.
Más területen is változott a kutyásokra vonatkozó városi szabályzat: az eddigi 5 helyett már csak 4 kutyát lehet egy lakóhelyen tartani, míg a macskák számára nézve továbbra sincs korlátozás.
Forrás: dailymail.co.uk; abc.net.au
Indexkép forrás: dogtrophy.com
Tűzijáték Augusztus 20-án - Mit tehetsz kutyád védelmében?
Évről-évre felmerül a kérdés, hogyan vigyázhatunk még jobban kedvencünk testi-lelki épségére ezen a napon. Következő tanácsainkkal ebben szeretnénk segíteni a kedves Olvasót.
Stresszes a kutyám? Íme 21 jel, melyből kiderül
Hozzánk hasonlóan kutyáink is szenvedhetnek szorongástól, a krónikus stressz negatív hatással lehet általános egészségükre és életminőségükre. Milyen jelekre kell figyelnünk?
A kutya hangjai: a nyüszítéstől a morgáson át az ugatásig
„VAÚ” - amit mindenki ismer, már gyermekkorunkban megtanuljuk, hogy „ezt mondja a kutya”. Ám ennél jóval árnyaltabb a skála, ebből csemegézünk most egy picit.
Boldog a kutyám? Íme 16 jel, melyből kiderül!
Te is elgondolkodtál már azon, mi lenne, ha kedvenced elmesélhetné, mit érez? Az alábbi jelek segítségével megtudhatod a választ az egyik legfontosabb kérdésre is: boldog-e a kutyád?
Hagyjunk égve lámpát kutyánknak a sötétben, ha elmegyünk otthonról?
Kedvenceink jobban látnak a sötétben, mint mi, de ettől még egyáltalán nem biztos, hogy jól is érzik magukat, amikor egyedül kell lenniük napnyugta után. Kapcsoljuk fel nekik a lámpát vagy szükségtelen?