Kutyusaink együttérző képességének semmi sem szab határt
2023. április 24., 11:30
Szerző: Kris Baumann
Kategória: Könnyű
A Dél-Kínában élő Yang sérülést szenvedett a bal lábán, ezért egy ideig csak mankó segítségével tudott járni. Otthonában pedig a jobb lábán ugrálva közlekedett.
Nem telt el sok idő, amikor egyszerre csak arra lett figyelmes Yang, hogy husky kutyusa a bal mellső lábára bicegve jár. Először megijedt, hogy a kedvencének valami baja lett, ám ekkor meglátta szamojéd kutyusát kijönni a szobából szintén a bal mellső lábára bicegve.
És ekkor már szívből felnevetett.
A két kutyus ugyanis csak őt utánozta. Persze azért a biztonság kedvéért kivizsgáltatta mind a kettejüket. De szerencsére valóban csak arról volt szó, hogy mind a ketten imitálták a szeretett gazdi mozgását.
@discoveryny2 Dogs accurately mimic their injured dad????????
♬ original sound - Discoveryny2
Azt hihetnénk, hogy ez az eset egyedi. Valójában a közösségi oldalakon meglepően sok hasonló szituációról számolnak be a gazdik. És nem csupán kutyusokkal a főszerepben!
Az egyik legjobban elterjedt történet Angliában esett meg, amikor is Russell Jones gazdi közel 400 dollárnak megfelelő összeget költött kedvence kivizsgálására a sántítás miatt. A vizsgálatok azonban szerencsére nem találtak Billnél, a kutyusnál semmilyen egészségügyi problémát, ami igazolta volna a bicegést. Russell viszont egy korábbi sérülés miatt hetekig gipszet volt kénytelen viselni. Az esetről szóló írást itt olvashatjátok.
Egy másik kedves sztori Hairy-é a mentett kutyusé, akinek annyira fájt a jobb mellső tappancsa, hogy háromlábon tudott csak közlekedni. Azonban, amikor gazdija azt mondta neki, hogy így sajnos nem tudnak menni sétálni, a kutyus varázslatos módon azonnal meggyógyult.
Egyesek szerint a kutyusoknál a sérülés színlelése tanult viselkedés, amit időről-időre elővesznek, amikor extra törődést szeretnének kicsikarni. Minél inkább elérik vele a kívánt hatást, annál valószínűbb, hogy megint elő fogják adni a színjátékot.
Többségében vannak azonban információk olyan esetekről, amikor valóban egészségügyi probléma állt a sántítás hátterében. Ezért semmiképpen sem szabad az ilyen jelzéseket félvállról venni. Mivel a kutyusok fájdalomküszöbe elképesztően magas tud lenni – akár sokkal magasabb az emberénél – mindenképpen állatorvosi vizsgálat javasolt az eset szakszerű feltárására a komolyabb problémák elkerülése érdekében.
Forrás: newsflare.com
Indexkép forrás: dogdiscoveries.com
Szocializáció kölyökkorban – 5 dolog, amiért nem szabad kihagyni
A kiskutya szocializálása az egyik legfontosabb szempont ahhoz, hogy boldog, kiegyensúlyozott kutyát nevelhessünk fel. Mi mindenben segítheti későbbi élete során?
Miért néz rám a kutyám, miközben a nagydolgát végzi?
Szimatol, fel-alá járkál, köröz, míg végül megtalálja a tökéletes pontot. Művelet közben pedig le nem venné rólunk a szemét. Vagy inkább elbújik? Mit szeretne üzenni kutyánk, amikor ürítés közben ránk néz?
Miért hozza oda a kutya a játékát, amikor hazaérkezik a gazdi?
Aligha létezik jobb dolog egy fárasztó nap után, mint csóváló farkincára hazaérni. Elfordítjuk a kulcsot a zárban, belépünk az ajtón és hallgatjuk a mancsok tipegését. És négylábú barátunk megjelenik kedvenc játékával a szájában. Miért csinálja?
Felismeri a kutyám a hangomat a telefonban?
Hegyezi a fülét, ahogy meghallja a gazdit a telefonban? Izgatottá válik, és elkezdi keresni, honnan jön a hang? Nyüszög, dünnyög, ugat vagy vonyít, mintha beszélni szeretne? Tényleg felismerné a kutya a jól ismert hangot a vonal másik végén?
Diszplázia? 12 tünet, ami arra utalhat, hogy gond van a kutya csípőjével
Sántít, fájdalma van? Nem szívesen lépcsőzik, és nehezen kel fel alvás, pihenés után? A csípődiszplázia tünetei már kölyökkorban is feltűnőek lehetnek, míg más kutyáknál csak évek múltán jelennek meg. Mit kell tudnunk a betegségről?