Meghíztak a kutyák a korlátozások idején - a labradorok szedték fel a legtöbb súlyt
2020. november 26., 06:30
Szerző: M.Lilla
Kategória: Egészség
Az Egyesült Királyságban végzett kutatás alapján a kutyafajták közül a labrador retrieverek állhattak a dobogó első fokára a koronavírus miatti korlátozások idején.
Átlagosan kettő kilogrammal gyarapodott a labradorok testúlya az Egyesült Királyság országaiban a járványhelyzet kezdete óta – derült ki az egyik népszerű kutyás honlap felméréséből. Több mint 1700 kutyatartót kérdeztek meg arról, hogyan változott (ha egyáltalán) kedvencük súlya a bevezetett korlátozások hatására. Az eredmények szerint átlag 1.2 kg felesleg rakódott le az ebekre, a vizsgált fajták rangsora pedig így alakult:
- Labrador retrieverek + 4.1 font (kb. 1.85 kg)
- Francia bulldogok + 3.8 font (kb. 1.72 kg)
- Tacskók + 3 font (kb. 1.36 kg)
- Beaglek + 2.1 font (kb. 0.95 kg)
- Német juhászkutyák + 2 font (kb. 0.9 kg)
A felmérésben arra is rákérdeztek, mi alapján látták úgy a gazdik, hogy kedvencük hízott. A válaszadók több mint fele (52%) úgy vélte, az együtt töltött idő hosszának növekedése magával hozta azt is, hogy többet adtak enni kutyájuknak, és a finomságokat is bőkezűbben osztották. Közel egyharmaduk szerint a séták mennyisége viszont csökkent. Meglepően sokan (74%) bátorkodtak kijelenteni, hogy a koronavírus okozta lezárások idején kutyájuk egészsége kevésbé - vagy egyáltalán nem - élvezett prioritást.
„A kutya tagadhatatlanul az ember legjobb barátja, de olykor hajlamosak lehetünk túlzásokba esni. Többet vagyunk otthon velük, ez pedig ugyanúgy hatással lehet a súlyukra, mint a miénkre. Nincs ebben semmi meglepő.” – mondta el a felmérés ötletgazdája.
Egy 2019-es jelentés szerint a gazdik majd egyharmada nem tudta megmondani, mennyit nyomhat kutyája. Többen elbizonytalanodtak, mikor azt kérdezték tőlük, tesfelépítés alapján mely kategóriába sorolná kedvencét. Akadtak olyanok is (15%), akik szerint a konyhai maradék, az asztalról lepotyogó falatok és a jutalomfalatok egyenlőek a megfelelő táplálással.
Ami igazán meglepő viszont az, hogy az Egyesült Királyságban élő 9 millió kutyából több mint egymillióan nélkülözik a mindennapos sétákat. Mint tudjuk, a séta nemcsak a fizikai egészség, hanem a mentális jólét miatt is elengedhetetlen, és a kutya-gazdi kapcsolat egyik alappillére.
Kis odafigyeléssel, tudatosabb táplálkozással, etetéssel és néhány életmódbeli változtatással – például sétával és rendszeres testmozgással már sokat tehetünk annak érdekében, hogy újra formába hozzuk kedvencünket – és magunkat is!
Forrás: people.com
Indexkép forrás: Pinterest
Te is úgy érzed, hogy a kutyádnál nem találhatsz jobb terapeutát?
Egy friss kutatás szerint nemcsak a terápiás kutyák, hanem a kedvtelésből tartott ebek is jótékony hatással vannak a mentális egészségre.
Gondoltad volna, hogy a kutyákat is érintheti a stresszevés?
Állandóan enne a kutya? Egy kutatás szerint kedvenceinknél sem ritka az érzelmi evés. Tudj meg többet a témáról!
Miért szeretik a kutyák a macskakakit?
Csóválva közelít, csak úgy süt róla a lelkesedés: szeretne adni egy puszit vagy legalább megnyalni a gazdi kezét. Valami apróság virít a bajszán... csak nem kaki? Netán macskaalom? Már megint?
6 tévhit a nagytestű és óriás kutyákról, amit nem kell feltétlenül elhinni
Lusták, nem valami eszesek és könnyen elhíznak? Csupán néhány feltételezés a termetes bundásokról, amit bárki megcáfolhat, aki kicsit is ismeri őket.
Komoly sérülések, betegségek forrása lehet a túl hosszú kutyakarom
Ha kutyánk nem koptatja megfelelően karmait, túlságosan hosszúra nőhetnek, ez pedig fájdalmas sérülésekhez, és idővel ízületi problémákhoz vezethet. Fordítsunk kiemelt figyelmet a megelőzésre!