Nem sikerült megmenteni a kutyát, akit másfél órára a napon parkoló autóban hagytak gazdái
2018. május 17., 14:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Közérdekű
A tűző napon álló autóba zárva hagyták a kutyájukat, aki a hő hatására olyan súlyos egészségkárosodást szenvedett el, amivel a szervezete már nem tudott megbirkózni.
Az aggódó állatbarátok április végén hívták a Hortobágyi Madárkórházat egy autóba zárt kutyához. A Vásártér mellett parkoló autóban egy szállítóboxba volt bezárva az eb: a tűző nap rohamosan melegítette az autót, aminek hatására a kutya pánikba esett, és némi küzdelem árán kitört a dobozból. A helyzetén ez sajnos nem segített, hiszen az autó ekkor már igen forró volt, azonban a kitörésének hála az arra járók észrevették, és segítséget tudtak hívni.
Több mint másfél órája szenvedhetett a kutya az autóban, mire a segítség megérkezett már csak magatehetetlenül feküdt az autóban, amit a hősokktól addigra összehányt. Csak percei lehettek hátra. Végül a helyszínre érkező rendőrök törték be az autó ablakát, onnan azonnal a Hortobágyi Madárkórház műtőjébe vitték, ahol vizes lepedővel hűtötték és megkezdték kezelését.
“Állapota aggasztóan válságos volt. A hősokktól elvesztette az eszméletét, nem reagált semmilyen ingerre. Pár pillanatra a légzése is megállt, pupillái kitágultak… Azt hittük, elveszítettük… Majd újra vett levegőt… Fellélegeztünk… Mintegy két óra hossza után elkezdett pislogni, de még mindig nem tudott megmozdulni. “ - írja a kórház a Facebook oldalán.
Éjjelre kezdett csak stabilizálódni az állapota, egy-két nap elteltével már fel is tudott állni, járkált, ivott is - enni viszont nem tudott, és megmaradt a folyamatos hányása is. “Ebből az állapotából már nem épült fel, és egy hét után sajnos elpusztult”
– nyilatkozta a Dehir.hu-nak Déri János, a Hortobágyi Madárkórház vezetője, aki azt is elmondta a lapnak, hogy a laborvizsgálati eredmények olyan mértékű szívférgességet mutatott, amelybe a kutya rövid időn belül belehalt volna. „A fertőzés miatt összeomlott a kutya vérkeringése, amit jelentősen súlyosbított, hogy az autóban hagyták. A gazda egyértelműen felelőtlen volt, azonban előbb-utóbb elpusztult volna a kutya akkor is, ha nem zárják be a kocsiba. Ettől a megterheléstől azonban légzési nehézségekkel küzdött, ami meggyorsította a folyamatot. A kutyát tényleg a klinikai halál állapotából hoztuk vissza, de emiatt sajnos már nem lehetett rajta segíteni” - mondta Déri János.
A lap értesülése szerint az ügyben a Balmazújvárosi Rendőrkapitányság állatkínzás vétség megalapozott gyanúja miatt indított eljárást.
Légkondicionálás, klíma, hűvös levegő otthon – Hogyan hat a kutyákra?
Tikkasztó hőség, az elviselhetőség határát súroló hőmérsékletek… Mi sem könnyebb, mint bekapcsolni a klímát. Mire kell figyelnünk, hogy kedvencünk is jól érezze magát?
Hőgutát kapott egy kóbor kutya Ózdon – az utolsó pillanatban érkezett a segítség
Ne menjünk el a kóbor állatok mellett se a melegben! Életek múlhatnak azon, észrevesszük-e őket, és segítünk-e rajtuk! Így történt ez Apollóval, az idős kutyával is Ózdon: az utolsó utáni pillanatban érkezett hozzá a segítség.
Életveszély nyáron: hőguta kutyáknál
Nem kell ahhoz kánikula, hogy a hőguta fenyegesse kedvencünket: már a tavaszi meleg napokon is megtörténhet a baj - nem beszélve a nyári forró napokról! De hogy előzhetjük meg, hogyan ismerhetjük fel, és mit tehetünk, ha már megtörtént a baj?
Izzik a talpunk alatt a talaj: vigyázzunk kutyáink mancsára!
Tappancs: a kutya legcukibb testrésze - Egyben nagyon fontos védelmi szerepe is van! A hőségben különösen fontos, hogy vigyázzunk rá!
Ovádi Péter a nyári forróság veszélyeire hívja fel az állattartók figyelmét
Ovádi Péter állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos emlékezteti az állattartókat a nyári meleg veszélyeire, melyek különösen súlyosan érinthetik az állatokat. A forró időjárás nemcsak az emberek, hanem négylábú barátaink számára is komoly kockázatokat rejt. A hőguta és a kiszáradás komoly egészségügyi problémákat okozhatnak a kutyáknál, melyek akár életveszélyesek is lehetnek.