Parvo-vírus terjed Ausztriában
2019. október 12., 08:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Egészség
Az ÖKV a parvo-vírus terjedésére figyelmezteti a kutyásokat. A betegség Alsó-Ausztria északi területeit érinti főként.
Alsó-Ausztria északi területein egyre több parvo-vírussal megbetegedett kutyát kezelnek. Mivel egy rendkívül fertőző vírusról van szó, mely akár halálos kimenetelű is lehet, az ÖKV (Osztrák Kinológiai Szövetség) óvatosságra inti a kutyatulajdnosokat és az alábbiak betartását javasolják:
- Kutyás rendezvényen csak abban az esetben javasolt a részvétel, ha a kutya minden oltással rendelkezik - ez különösen javasolt a versenyek és kiállítások esetében
- Az oltatlan, vagy a nem teljes oltási sorozattal rendelkező kölyökkutyákat nem szabad rendezvényre, kutyaiskolába vinni, de nem javasolt az utcára sem kivinni őket. (Figyeljünk arra is, hogy ne férjen hozzá az utcán használt cipőinkhez, mert ezeken megtapadhat a vírus!)
- Ha kutyánkon bármilyen változást észlelünk, netán a vírus tüneteit fedezzük fel, azonnal forduljunk állatorvoshoz!
A Parvo-vírusról:
A fertőző betegség leginkább az oltatlan és a kölyök kutyák körében terjed, lappangási ideje 1-4 nap. Tünetként jelentkezhet bágyadtság, hőemelkedés. A fertőzött kutya nem iszik és nem eszik, pár nap múlva pedig gyakori hányás és hasmenés jelentkezik. Esetenként a hasmenés véres és bűzös is lehet.
Nagyon fontos, hogy a kutya mielőbb infúziót kapjon, hiszen jelentős mennyiségű folyadékot veszít, ami nem kerül pótlásra. Életmentő lehet a korai felismerés és az azonnali állatorvosi ellátás: e nélkül erősen romlanak a beteg kutya túlélési esélyei.
A Parvo-vírust a vakcinázásnak köszönhetően sikerült visszaszorítani, ám a vírus sajnos képes akár több mint egy éven át is életben maradni a talajban. Éppen ezért rendkívül fontos, hogy kutyánk időről időre megkapja a vakcinát!
Papilloma - a kutyáknak is lehetnek szemölcsei
Furcsa dudorok a kutya szájában? Kerek vagy levélformájú kinövések végtagjain, talpán? A papillomák többnyire ártalmatlanok, de kellemetlenné is válhatnak, ha túlságosan megnőnek. Mit kell tudnunk róluk?
Tényleg tisztább a kutya szája, mint az emberé?
Hányszor, de hányszor hallhattuk már e szavakat, de valóban így lenne? Honnan tudhatjuk, hogy a tisztasági skálán hol helyezkedik el kutyánk szájának állapota? És mi a helyzet a kutyanyállal?
Kölyökkutyád van? Íme 10 gyakori betegség, melyről tudnod kell
Bármennyire is nem szeretünk gondolni rá, fontos, hogy tisztában legyünk azokkal a betegségekkel, melyek hamar leverhetik lábukról kiskedvencünket. Ismerjük fel a jeleket!
A méz áldása - Kutyánk számára is egészséges finomság
Ételeink, italaink édesítője, süteményeink ínycsiklandó hozzávalója. Gyógyító ereje évezredek óta közismert; és kedvenceink is szívesen megkóstolnák. Ők is érezhetik a méz jótékony hatásait, de vajon ehetnek belőle?
Új gyógymód a láthatáron? Egy injekció jelentheti a parvovírusos bélgyulladásra a megoldást
Cookie az első kölyök, aki a forradalmian új módszernek köszönhetően pár nap alatt legyőzte a fertőzést.