Télen kevesebb séta?
2017. január 23., 12:30
Szerző: Harasztovich Erika
Kategória: Egészség
A téli hidegben előfordulhat, hogy nem csak a gazdiknak, hanem a kutyáknak sem túl vonzó a kinti program. De ez elegendő ok a kevesebb, rövidebb sétákra?
A hidegebb időben mi, emberek kevesebbet mozdulunk ki a szabadba, hiszen a kellemesen kint tölthető idő ilyenkor jóval kevesebb. Kutyáink izgatottan várnak minden sétát, de könnyen lehet, hogy ilyenkor bizony nem akaródzik nekik sem kikászálódni a meleg kuckóból, kutyaágyból. Sétálni viszont ilyenkor is fontos, nem csak a dolguk elvégzése érdekében!
Ha kedvencünket nagyon nehéz rávenni a sétára a hideg időben, annak valószínűleg az az egyszerű oka, hogy fázik. Meg kell figyelnünk, hogy csak a kutya lábai fáznak-e, vagy egész testében remeg a hidegtől. A mancsok védelmére kipróbálhatjuk a kutyacipőt, mely nem csak a hidegtől, de a sótól, jégdaraboktól is véd. Hátránya, hogy sok kutyus csak lassan tudja megszokni, viszont nagyon hatékony védelem a téli fagyban. Ha a sokadik próbálkozás után sem képes elviselni magán a cipőt, használjunk mancsvédő krémet! Ha vékonyan bekrémezzük a mancsokat, a védőréteg megelőzheti a fagyási, vagy só okozta sérüléseket, és valamivel kevésbé kellemetlen a séta a hideg talajon a kutya számára. Haza érkezve aztán alaposan mossuk le és szárítsuk meg a mancsokat!
Kutya hidegben kutyaruha
Ha rövidszőrű, vagy kis testű kutyánk van, a hidegebb időben hasznos lehet a kutyaruha használata. Nem csak a kihűléstől, megfázástól, nedvességtől védhetjük így kutyáinkat, de komfortérzetükön is sokat segíthetünk, hiszen fázni nekik sem kellemes. A legjobb választás, a kívülről vízhatlan, belül bélelt, gépben mosható kutyaruha. A ruha megfelelően kell védje a mellkast, a hátat, és a hasat olyan mértékben, hogy az ürülék- és vizeletürítést ne akadályozza.
A téli hidegben nem csak a külső, a belső védelemre is figyelnünk kell. Kint tartott kutyák esetében mindig figyeljünk a friss langyos ivóvízre. Az étellel ugyan ez a helyzet, inkább kisebb adagokat adjunk többször, és melegen, hogy a kutya is felmelegedhessen evés közben!
Indexkép forrás: pexels.com
Háromszoros nyertes lett kutyabarát partner-hotelünk
Szívből gratulál csapatunk a Mystery Hotel Budapest-nek!
10 vegyszer, ami viszketést okoz
Vörös foltok, karcolások, gyulladás - a krónikus viszketés tünetei. A kutyák számára ez legalább annyira kellemetlen probléma, mint nekünk, embereknek. És ha mindez nem lenne elég, a környezetünkben található vegyi anyagok ezeket a tüneteket erősen súlyosbíthatják. Íme a 10 legirritálóbb kemikália!
Gondoltad volna, hogy a kutyákat is érintheti a stresszevés?
Állandóan enne a kutya? Egy kutatás szerint kedvenceinknél sem ritka az érzelmi evés. Tudj meg többet a témáról!
Őszi kirándulás kutyával - Az évszakkal járó kihívások
Hőmérséklet ingadozás, nedves avar, gyors sodrású folyók... Megannyi veszélyt rejthet a természet ősszel is, de ettől még nem szabad lemondanunk a túrázásról. Mire figyeljünk, ha útnak indulunk?
Ízlelés kutyáknál – Hogyan érzik kedvenceink az ízeket?
Bár a kutyák elsősorban orrukat használják a világ felfedezéséhez, a többi érzékszervüket is segítségül hívják, így az ízlelésnek is nagyon fontos szerepe van. De milyen ízeket éreznek?