Hírek - Archívum
Évek: 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014
Rejtélyes kutyafajták, különleges tulajdonságok
Bizonyára mindenki ismeri az alapvető, és jelenleg divatban lévő fajták külső jegyeit, belső tulajdonságait. Nem mondanánk senkinek újdonságot a havanese, vagy a spániel szavakkal, de mi a helyzet akkor, ha a lundehundot, vagy a sinkát említjük meg?!
tovább »
Legalábbis kisebb kockázattal alakulnak ki náluk olyan betegségek, amik közelebb hozhatják az életük végét. Ezt mi, kutyások eddig is tudtuk/sejtettük, ám most tudományos bizonyíték is érkezett elméletünk igazolására.
tovább »
A kutyák őszinte szeretete a szörnyű emlékek hatását is enyhíti
Legjobb barátaink még a poszttraumás stressz-zavarban szenvedő betegeken is képesek segíteni önzetlen szeretetükkel.
tovább »
A kutya(tartás) még a párkapcsolatunkra is jó hatással van!
A kutyatartók könnyebben ismerkednek, és jobb párkapcsolattal rendelkeznek, mint a nem-kutyások. Mindezt tudományosan is alátámasztották. De mi az összefüggés?
tovább »
A fáradt kutya jó kutya - hogy érhető el, hogy valóban lefáradjon kedvencünk?
Valószínűleg minden gazdi tapasztalta már, milyen az, amikor kedvencünk “tele” van. Minden kutya habitusa más, van, amelyikük hamarabb elfárad, többet pihen, de van olyan kutya is, aki a világból is kifutna, bármelyik pillanatban készen áll a feladatra.
tovább »
A kutya, aki képes kiszagolni az egyik legveszélyesebb kórházi baktériumot!
A világon egyedülálló munkája van a spánielnek: a tisztító- és fertőtlenítő szereknek is ellenálló baktériumot képes kiszagolni. Ezzel nagyon sok életet ment meg! Ő Angus, az angol springer spániel.
tovább »
Jobban együttérzünk kutyáinkkal, mint embertársainkkal
“Jobban szeretem a kutyámat, mint az emberek többségét!” Ugye, ismerős a mondat, az érzés? A legtöbb kutyásnak igen. De mi lehet az oka a jelenségnek?
tovább »
Miért hiperaktív a kutyám? – I. rész
A kutya hiperaktivitásáról idegrendszeri folyamatainak tükrében
Hiperaktív – ezt a jelzőt használjuk, ha kutyánk nagy mozgásigénnyel bír, ha egész nap nyüzsög, ha háromórás séta után is hozza a lasztit, ha a túra után még jelentkezik kergetőzni, és ha hazaérve felaprított lakás fogad minket. De mit jelent valójában a hiperaktív szó kynológiai vonatkozásban?
tovább »
Mitől lesz kiegyensúlyozott a kutya-gazdi kapcsolat?
Azok, akik nem tartanak kutyát, gondolhatják, annyiból áll az életünk, hogy adunk enni, inni az ebnek, elvisszük sétálni, néha játszunk vele, és ha eljön az oltás ideje, megyünk az állatorvoshoz. Holott ennél mennyivel szövevényesebb a kutya-gazda kapcsolat!
tovább »
Ismét találtak egy hasonlóságot a kutya és az ember agyának működésében
Hasonlóságot mutattak ki a kutyák és az emberek alvásfüggő tanulási mechanizmusa között az ELTE etológiai tanszékének kutatói, akik képalkotó eljárással vizsgálták, mi zajlik a kutyák agyában.
tovább »