Az egészségügyi költségeken is spórolhatsz, ha kutyát tartasz!
2016. június 14., 06:00
Szerző: S.Zs.
Kategória: Egészség
A kutyatartás egészséges: az állattartók sokkal kevesebbet járnak orvoshoz, kevesebbet kell gyógyszerre költeniük. Emellett az a végtelen szeretet, amit tőlük kapunk is jó hatással van lelkünkre!
Kedvencként tartott háziállatokkal több milliárdos megtakarítást érhetünk el az egészségügynek - írja a Bayer gyógyszergyártó cég a sajtóanyagában. A vállalat nem csak nyomon követi, de támogatja is az ember és állat közötti köteléket. Tisztában vannak az állattartás pozitív hozadékaival: a kedvenceinkkel való kapcsolat pozitívan hat a mentális, fizikai egészségünkre.
Több felmérés, kutatás is bizonyítja, hogy a kutyatartóknak alacsonyabb a vérnyomása, koleszterinszintje, jobban kezeli a stresszt, valamint a sebészeti beavatkozások után hamarabb felgyógyulnak. Körükben a kardiovaszkuláris betegségek esetében csökkennek a kockázati tényezők is. A szívinfarktuson átesett páciensek az infarktust követő egy évet jóval nagyobb eséllyel élik túl mint azok, akinek nincs társállatuk. Nem beszélve arról, hogy kedvenceink erősítik az immunrendszerünket - de még az asztma kialakulásának esélyét is csökkentik! Felmérések azt is kimutatták, hogy azok az emberek, akik kutyát tartanak, sokkal aktívabb életet élnek, a kutyasétáltatásnak hála többet vannak a szabadban, többet mozognak.
Mindezeket alátámasztja a HABRI (Human Animal Bond Research Institute) közelmúltban közzétett tanulmánya, amely kimutatja, hogy az emberre gyakorolt pozitív hatásai mellett a házikedvencek az egyes országok egészségügyi rendszereire is jelentősen hatnak. A jelentés szerint az USA egészségügyi rendszere összesen évi 11,7 milliárd dollár (hozzávetőleg 3 300 milliárd forint) költségmegtakarítást köszönhet a kedvencként tartott társállatoknak. A tanulmány szerint a 132,8 millió amerikai társállattartó 60%-kal kevesebbszer jár orvoshoz, mint az, aki nem tart állatot. Ez az összeg Ausztráliában 5,8 milliárd dollár, Németországban pedig 7,4 milliárd euró. A HABRI tanulmánya szerint további gazdasági adatok birtokában kimutatható lenne, hogy a társállattartással összefüggő költségmegtakarítás ennél jóval nagyobb.
A Bayer rámutatott arra is, a szív- és érrendszeri megbetegedések korunk egyik legnagyobb egészségügyi problémája, és egyben a legfőbb okai az elhalálozásnak. Kiemelten fontos a megelőzés, ám ez csak akkor lehet hatásos, ha hosszú távon is nagy figyelmet fordítunk rá. A megelőzés egyik fontos pontja az életmódváltás, melyet mielőbb meg kell lépni. Ennek fontos része az állattartás - ez azonban csak úgy működik, ha felelős gazdik vagyunk és valóban odafigyelünk kedvencünkre.
A Bayer Hungária múlt heti kerekasztal-beszélgetésén a téma szakértői megvilágították a társállatok emberre és az emberek társállatokra gyakorolt jótékony hatásait – fókuszba állítva a felelősséget és a megelőzést. Az eseményen elhangzott: „A terápia mindig drágább, mint a prevenció – mind társállataink, mind az emberek esetében. Ezért fontos a tudatos, egészséges életmódra törekvés, mindkét fél számára”.
A Bayer célja, hogy élettudományos innovációival megoldást nyújtson a globális problémákra is, hiszen a Föld egyre növekvő és öregedő népességének új és jobb gyógyszerekre és elegendő mennyiségű élelmiszerre van szüksége. Mindemellett az összehangolt és önsanyargatás nélküli életmódváltást javasolja, a mozgás és az étrend együttesét tekintve. A társállatot fajtájának megfelelően tartva pedig hosszabb távon és egészségesen élhet együtt ember és házikedvence.
“Valóban, a kezelés mindig sokkal többe kerül, mint a megelőzés. Gyakran egy oltással, vagy csak egy megbeszéléssel is meglehet előzni egy problémát - akárcsak egy kutyával! Ha a gyerekek kutya mellett nőnek fel, sokkal többet mozognak, nem beszélve arról, milyen pozitívan hat az állat a lelki fejlődésükre. Odafigyelésre és az egészségesebb életmódra neveli a gyerekeket.” - mondta a témával kapcsolatban oldalunknak Dr. Varga Károly gyermekorvos, Rex gazdája.
Forrás: bayer.co.hu
Indexkép forrás: bayer.co.hu
Honnan tudom, hogy lázas a kutyám?
És mit tehetek, hogy segítsek neki?
Rovarcsípés kutyáknál – Tünetek és teendők
A rovarcsípések gyakran bosszantó viszketést hagynak maguk után, máskor azonban komoly fájdalommal járhatnak, és életveszélyes állapotba is sodorhatják a kutyát. Hogyan óvhatjuk meg kedvencünket?
Allergia kutyáknál - Kisokos gazdiknak
Viszketés, könnyezés, vakarózás... Lehet, hogy kedvencünk allergiás? Bár a téma rendkívül komplex, összefoglalónkkal szeretnénk egy kis segítséget nyújtani az eligazodásban.
4 dolog, amiért a gazdikat is ünnepelhetjük Anyák napján
Van pár dolog, ami miatt azokat a nőket is ünnepelhetnénk, akik egy, vagy több kutyusnak az „anyukája”. A gazdi szerep, ha nem is ugyanaz, nagyon hasonlít a szülői szerepre.
5 kérdés, amit érdemes feltenned magadnak, ha aktív kutyát szeretnél
Akár fajtatiszta, akár keverék, az élet egy magas energiaszintű kutyával sokak számára kihívást jelenthet a mindennapokban. Mire figyeljünk, ha ilyen kutyát szeretnénk?