Forró napok jönnek - ügyeljünk kutyánk egészségére!
2018. július 25., 11:45
Szerző: S.Zs.
Kategória: Egészség
Igazi nyári időjárásban lesz részünk, a nagy melegben azonban fokozottan oda kell figyelnünk saját és kutyáink egészségére is!
Az Országos Meteorológiai Szolgálat figyelmeztetést adott ki a hőség miatt Budapestre és több megyére is az elkövetkező napokra.
A napi középhőmérséklet 25 °C felett valószínű, ami megterhelheti szervezetünket. A nagy meleget kedvenceink is nehezen viselik, oda kell hát figyelnünk egészségükre!
A hosszú sétákat időzítsük a reggeli és az esti órákra, napközben csak annyi időre menjünk ki, amennyire feltétlenül szükséges. Ilyenkor kerüljük a napsütötte járdát, utat, keressük az árnyékos területeket: a nap egy pillanat alatt felforrósítja az aszfaltot, ami akár súlyos sérüléseket is okozhat a tappancsokon. Ezen okból kerüljük ki kutyánkkal a fém aknafedőket és a fém borítású felületeket, hiszen ezek még az aszfaltnál is jobban felforrósodnak!
Gondoskodjunk a megfelelő folyadékbevitelről! Legyen mindig friss víz kutyánk előtt! A sétákra is vigyünk magunkkal vizet, hozzá itatótálkát.
Udvari kutyánknak biztosítsunk árnyékos helyet, ahol átvészelheti a legmelegebb órákat.
Autóban pár percre se hagyjunk bezárva állatot, még akkor se, ha az ablakok le vannak húzva! Pár perc alatt is súlyos károsodást okozhat a kutya szervezetében a hőség.
A strandon:
Vízparton a legjobb átvészelni a kánikulát. Figyeljünk azonban, hogy a nagy vízparti játékban felhevült kutyánk ne ugorjon bele rögtön a hűs vízbe – ez ahogy ránk, ugyanúgy rájuk nézve is veszélyes lehet!
Az úszkálás és a parti játék közben figyeljünk arra, hogy néha pihenjen is az árnyékban a kutya!
Légkondicionálás, klíma, hűvös levegő otthon – Hogyan hat a kutyákra?
Tikkasztó hőség, az elviselhetőség határát súroló hőmérsékletek… Mi sem könnyebb, mint bekapcsolni a klímát. Mire kell figyelnünk, hogy kedvencünk is jól érezze magát?
Mit tegyél, ha egy forró autóban kutyát találsz?
A sok írás, fotó, videó ellenére is megesik még, hogy a gazda figyelmetlenségből vagy tudatlanságból bent hagyja a kutyáját az autóban, míg ő vásárol, vagy ügyet intéz. Ám bármilyen gyorsan is végez, a kutyáját óriási veszélynek teszi ki ez idő alatt. Hogyan segíthetsz, mit tehetsz, kihez fordulj, ha ilyen esettel találkozol?
Hőgutát kapott egy kóbor kutya Ózdon – az utolsó pillanatban érkezett a segítség
Ne menjünk el a kóbor állatok mellett se a melegben! Életek múlhatnak azon, észrevesszük-e őket, és segítünk-e rajtuk! Így történt ez Apollóval, az idős kutyával is Ózdon: az utolsó utáni pillanatban érkezett hozzá a segítség.
Dehidratáció kutyáknál - hogyan alakul ki és mit tehetünk ellene?
A szomjúság és a kiszáradás közötti különbség szembetűnő, ám nem minden dehidratált kutya mutatja előbbi jeleit. Fontos tudnunk róla, mert rövid idő alatt életveszélyes állapotot okozhat.
Életveszély nyáron: hőguta kutyáknál
Nem kell ahhoz kánikula, hogy a hőguta fenyegesse kedvencünket: már a tavaszi meleg napokon is megtörténhet a baj - nem beszélve a nyári forró napokról! De hogy előzhetjük meg, hogyan ismerhetjük fel, és mit tehetünk, ha már megtörtént a baj?