Kutyával a karácsonyi vásáron
Velünk tartson, vagy sem?
2019. december 07., 13:00
Szerző: B.Zsófi
Kategória: Közérdekű
A legtöbb gazdi az összes lehetséges helyre vinné magával kedvencét, hiszen miért is maradjon otthon, ha ő is csatlakozhat? Vannak azonban olyan rendezvények, események, amelyekről nincs ugyan kitiltva az eb, de jobb, ha úgy döntünk, otthon marad. Ilyen a karácsonyi vásár is.
A karácsonyi vásárok tömeges események, az emberek nem figyelnek egymásra sem, nemhogy egy, a zsúfolt emberfolyamban nem látható kutyára. A nagyobb testűek előnyben vannak, őket érzik, látják az emberek, de még így is könnyen a lábukra léphetnek, sérülést okozhatnak nekik, ezzel esetleg agresszív viselkedést kiváltva. Az egészen pici kutyák elférnek egy táskában, ők könnyebben viselik a hasonló helyzeteket, hiszen nem éri őket testközeli inger. Ha egy kistestű ebet nincs lehetőségünk ölbe venni, meg se forduljon a fejünkben, hogy bevisszük a tömegbe. Komoly sérülést szenvedhet, mind fizikai, mind viselkedési téren.
A vásárok zajjal, ismeretlen szagokkal és ingerekkel járnak. A legtöbb kutya nincs hozzászokva ehhez, még akkor sem, ha gyakran jár a városban, esetleg tömegközlekedéssel. A gazda számára is ismeretlen reakciókat válthat ki a hangosabb zene, a zsivaj, az előadások zaja, és a frissen sült kolbász szaga. Még a legjámborabb kutyát is kihozhatja a sodrából a tűzijáték, vagy az, ha már az ötödik gyerek cibálja meg a fülét, farkát. Számtalanszor elhangzik, hogy a kutya ösztönlény, nem tudhatjuk mire, hogyan reagál, előfordulhat, hogy másképp fog fel egyes helyzeteket, mint mi gondolnánk. Természetesen vannak olyan ebek, akik különösen szeretnek emberek között lenni, lételemük, a hasonló felfordulásokban való részvétel, és boldoggá teszi őket, ha hozzájuk érnek, kiemelt figyelmet kapnak.
Számolnunk kell a hideggel is, ha kutyás vásárlátogatáson gondolkodunk. A hosszú távú kint lét, araszolás, meg-meg állás, és a hideg kő hamar kihűti még az egyébként hidegkedvelő ebeket is. Mindenképpen készüljünk meleg ruhával a kutyának is, esetleg kutyacipőkkel (bár ez a legtermészetellenesebb dolog, kerüljük, ha lehet) a sózott utak károsító hatása ellen. Ha tudunk, vigyünk magunkkal langyos vizet termoszban, hogy legyen lehetőség ezzel itatni. A jegesre hűlt víz nem tesz jót az amúgy is átfázott négylábúnak.
Ha mindenképpen kutyánkkal szeretnénk meglátogatni egy vásárt, akkor hétköznap, vagy délelőtt, esetleg koradélután tegyük, amikor még nincs tömeg, nyugodtan sétálhatunk. Számoljunk vele, hogy kedvencünknek ez igen kimerítő elfoglaltság, vigyünk neki jutalomfalatot, és térjünk ki időnként mellékutcákba a forgatagból, hogy megnyugodhasson, elfelejthesse a sokadalmat. Hazaérkezés után, vagy a vásárt követően tervezzünk be neki egy rövid játékidőt, amikor kikapcsolódhat, fizikailag is lefáradhat. Mindezek ellenére, ha tehetjük, hagyjuk otthon az ebet. Számára kevesebb stresszel, és veszéllyel jár, számunkra pedig kényelmesebb így.
Forrás: kutyabarathelyek.hu
Indexkép forrás: hd-wallpapersdownload.com
Cikk első megjelenése: 2015. december 18.
Ehetnek a kutyák gesztenyét?
A gesztenye tipikus téli édesség, nem hiányozhat a karácsonyi menüből. Illata, íze nemcsak minket vonz, hanem kedvenceink orrát is. De adhatunk neki belőle?
A kíváncsi kutya úgy gondolta, nem vár karácsonyig az ajándékokkal
Kicsit másfajta meglepetésre ért haza a család, mint amire számítottak...
Miért olyan nehéz kiválasztania a kutyámnak, hova kakiljon?
Kedvenceink nagyon is válogatósak tudnak lenni, amikor a „nagy dologra” kerül sor. De miért?
Így lehet élmény kutyával az adventi forgatag - tippek és tudnivalók
Legyen idén stresszmentes a karácsonyi vásározás négylábú barátoddal. Tökéletes program a hideg estékre, ahol mindenki – gazdi és kutyus – jól érezheti magát a megfelelő felkészülés és odafigyelés mellett!
Gondoltad volna, hogy a kutyákat is érintheti a stresszevés?
Állandóan enne a kutya? Egy kutatás szerint kedvenceinknél sem ritka az érzelmi evés. Tudj meg többet a témáról!