
Már pályázhatnak az oktatási intézmények az állatvédő és állatbarát címek elnyerésére
2022. november 15., 11:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
Öt kategóriában pályázhatnak oktatási intézmények az állatvédő és állatbarát címek elnyerésére március 31-ig.
Harmadik alkalommal hirdeti meg az állatvédő és állatbarát címek elnyerését célzó pályázatát az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Jogi, Elemző és Módszertani Központja és az Állatvédelem gyerekeknek nevű Facebook-oldal szerkesztőbizottsága az oktatási intézmények számára - közölték a szervezők az MTI-vel.
A pályázatra olyan magyarországi és határon túli magyar óvodák, általános iskolák, bölcsődék, középiskolák és gyermekotthonok jelentkezését várják, amelyek kiemelkedően sokat tesznek az állatvédelemért, és törekednek arra, hogy változatos és kreatív programok segítségével beépítsék a felelős állattartást a nevelésbe.

Fotó: Unsplash - Annie Spratt
A beérkezett munkákat egy állatvédelmi és pedagógus szakemberekből álló zsűri bírálja majd el. A pályázatok nyertesei a díjakat és okleveleket az Állatorvostudományi Egyetemen vehetik át Sótonyi Péter rektortól.
A tavalyi pályázaton 50 általános iskola és 120 óvoda érdemelte ki, hogy egy éven át használhassa a címet.
A részletes pályázati feltételek az allatvedelemgyerekeknek.hu oldalon, a projektek fül alatt olvashatók.
Indexkép forrás: Unsplash - Annie Spratt
Új kutya a családban – barátja lesz a réginek?
Hatalmas öröm, évtizeden átívelő kaland és bizony meglepő, de néhol átmeneti, néhol sajnos hosszantartó problémák forrása is lehet, ha becsattog a család életébe egy csupamancs, bozontos családtag.
Meghosszabbították az állatvédelmi oktatási pályázatok beadásának határidejét
Öt kategóriában pályázhatnak oktatási intézmények állatvédő és állatbarát címek elnyerésére egy hónappal meghosszabbított határidővel, április 30-ig - közölték az MTI-vel kedden a szervezők.
Hogyan szoktassam hozzá a kutyámat a fültisztításhoz?
Ahhoz, hogy a kutya fülei egészségesek maradhassanak, időről-időre érdemes gondot fordítanunk ápolásukra. Ilyenkor azonban nem minden eb bizonyul együttműködőnek... Kis odafigyeléssel és kreativitással számukra is kellemesebbé tehetjük a műveletet!
Újdonság a közoktatásban: Állatvédelmi Témahét indul decemberben
Ovádi Péter állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos bejelentette, hogy Kormánybiztosi Titkársága szervezésében útjára indítják az Állatvédelmi Témahetet, mely az óvodás, általános iskolás és középiskolás korosztály szemléletformálására fókuszál. Az Állatvédelmi Témahét fővédnöke Varga Judit igazságügyi miniszter lesz.
Így segíthetsz kutyádnak, hogy még jobban érezze magát a mindennapokban
Kedvencünk általános jóllétének és egészségének megőrzéséhez fontos, hogy mind fizikailag, mind érzelmileg, mind mentálisan is jól érezze magát. Hogyan segíthetünk neki ebben?