Összefognak az állatvédők, hogy a járvány idején segíthessenek a házikedvenceknek
2020. március 17., 15:30
Szerző: S.Zs.
Kategória: Állatvédelem
A hazai állatvédő szervezetek összefogásának köszönhetően indul útjára az Egyesített Vészhelyzeti Állatvédelmi Rendszer. A program a koronavírus járvány idején hivatott segítséget nyújtani az érintett családoknak és kedvenceiknek.
Ismét összefognak az állatvédő szervezetek, hogy közös erővel hatékonyabban segíthessenek a bajba jutott állatokon. Az Egyesített Vészhelyzeti Állatvédelmi Rendszer létrehozását a világszerte rohamosan terjedő koronavírus járvány sürgette.
Napról napra egyre több megbetegedést jelentenek, egyre többen vannak karanténban. Az állattartók közül sokan egyedül élnek, egy részük pedig nem biztos, hogy meg tudja oldani kedvence ellátását, elhelyezését, ha kórházba kerülne, vagy épp hatósági karantén miatt nem tud élelmet, gyógyszert szerezni állatának, esetleg nem tudja szükség esetén állatorvoshoz vinni. Ezekben az esetekben segítenek majd az Egyesített Vészhelyzeti Állatvédelmi Rendszer, azaz az EVAR résztvevő szervezetei.
Az EVAR oldal már működik, azonban egyelőre csak tájékoztató üzemmódban. Folyamatosan fejlesztik, felkészülve az esetleges jövőbeli rendelkezésekre, korlátozásokra. A tájékoztató üzemmód alatt is olvashatunk a felületen arról, hogyan készüljünk fel állattartóként a járványhelyzetre. A későbbiekben segítségkérő funkció is megjelenik majd az oldalon.
Az Egyesített Vészhelyzeti Állatvédelmi Rendszer weboldala, az evar.hu ide kattintva érhető el.
A koronavírus kapcsán megjelent írásaink:
- Koronavírus - Tanácsok kutyatartóknak
- Koronavírus - a kutyámat is veszélyezteti a betegség?
- Koronavírus - Kilenc nyelven készült tájékoztató turistáknak a vírus kapcsán
- Még mindig nem bizonyított, hogy emberről állatra is át tud terjedni a koronavírus
- Elmarad több kutyás rendezvény a kormány mai döntését követően
- Egy ukrán modell a kínai evakuálásról: "Nem hagyom el Kínát a kutyám nélkül!"
- Az állatok is bajban vannak Vuhanban - több tízezer kedvenc maradhatott magára a lezárások miatt
-
Schwarzenegger és kiskutyája is a helyes kézmosásra és az otthonmaradásra buzdít!
Indexkép forrás: rd.com
Honnan tudom, hogy lázas a kutyám?
És mit tehetek, hogy segítsek neki?
Diómérgezés kutyánál: a fekete dió átka
A közönséges diót nagyon sokan szeretik, nyáron kellemes árnyékot biztosít, ősszel pedig hamar kezdenek sárgulni a levelei, ezzel biztosítva az oly sokak által kedvelt őszi tájképet.
Csonthéjas gyümölcse azonban nem kevés veszéllyel tud járni: diómérgezést okozhat kutyusunknál.
A rák korai felismerése kutyáknál - 12 árulkodó jel
Kutyáinkat is érinthetik daganatos megbetegedések, ezért fontos, hogy tisztában legyünk azzal, mely tünetek jelentkezése esetén lehet rákra gyanakodni. Ehhez szeretnénk most egy kis segítséget nyújtani.
Babesiosis (babézia) kutyáknál - az életveszélyes kór, és amit tudnunk kell róla
Azonnali állatorvosi beavatkozás nélkül a babesiosis halálos kimenetelű lehet kedvencünkre nézve – ezért is olyan fontos tisztában lennünk terjedésével, tüneteivel és a megelőzéssel!
Miért sántít a kutyám? Okok, tünetek és teendők
Sántikál, kíméli a lábát vagy képtelen felállni, és csak húzza maga után? A sántítás mögött nemcsak sérülés, hanem betegségek is állhatnak, melyek kezelése szakértelmet, a gazdi részéről pedig türelmet és odaadást kíván. Mit kell tudnunk az állapotról, és hogyan segíthetünk kutyánknak?