Hírek - Archívum - 5. oldal
Évek: 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014
Külföldre a kedvenccel
Sokunkat szeretett kutyánk gátol meg abban, hogy hosszabb időre külföldre utazzunk, hiszen az ebet mégsem hagyhatjuk itthon. Pedig manapság már a legtöbb légitársaság szállít állatot, ha elég pici az eb akár még az utastérben is.
tovább »
Ellenőrzik a kutyasétáltatókat
A jó idő hosszabb sétára invitálja a kutyatartókat. Érdemes szabályosan közlekedni a kutyánkkal, mert komoly bírságot kaphatunk, ha vétünk a törvény ellen.
tovább »
Kutyát akarok! Oké, rendben, de milyet? – Ugye erre már nehezebb válaszolni. Az alábbiakban próbálunk segíteni a leendő kedvenc kiválasztásában.
tovább »
Mez, mellény, ruha, pulcsi. Szinonimák, amelyeket a vakvezető kutya hámjára használnak a járókelők. Egyébként szinte mindegy minek nevezzük, a fontos, hogy ismerjük a hozzá kapcsolódó szabályokat.
tovább »
Mennyibe kerül kutyát tartani?
Még él a régi nézőpont, miszerint kutyát tartani nem kerül semmibe: megkaphatja a maradékot, és jó esetben elviszik az éves veszettség elleni oltásra. Valóban ennyire egyszerű lenne? – Természetesen így is lehet, ez azonban messze áll a felelős állattartástól...
tovább »
Kutya vs. aranysakál
Mit kellene kapnunk ha egy aranysakál betolakszik a kertünkbe? Bizonyosan nem egy agyoncsapott husky-t. Cikkünkben megpróbálunk segíteni különbséget tenni egy aranysakál, és egy kóborló kutya között, hogy megelőzzük a nemrégiben történt szomorú esetet.
tovább »
Kedvenceink "ökológiai mancsnyoma" nagyobb mint gondolnánk
Egy középtermetű kutya táplálásának ökológiai költsége akkora, mintha évente 10 ezer kilométert vezetnénk egy 4,6 literes Land Cruisert.
tovább »
Kiállítási vagy munkakutya? II.
Dr. Gippert Róbert válaszol, kiállítási, munkakutyás és túlsúly témában feltett kérdéseinkre
Korábbi cikkünk folytatásaként megkértük Dr. Gippert Róbertet, a Ro-Vet Kft. vezető állatorvosát, hogy válaszoljon néhány kérdésünkre. Szakértői véleménnyel bővebben kitérhetünk a túlsúlyra, és annak megakadályozására, valamint az erre visszavezethető betegségekre is.
tovább »
Vakvezető ABC – E, mint etetés
Sorozatunk előző részében a simogatás kényes kérdését jártuk körül, természetesen a munkakutyák szemszögéből. Hasonlóan fontos, ugyanakkor nem eléggé ismert téma az etetés problematikája. Ki, mikor, és mit adhat a kedves dolgozó ebnek?
tovább »
A Közel-Keleten háziasították a kutyát
A mai kutyák 80 százaléka modern fajta, amely a Viktória korabeli tenyésztési "láz" óta alakult ki.
A mai kutyák ősei vélhetően a Közel-Keletről, nem pedig Kelet-Ázsiából származnak, amint azt korábbi kutatások alapján feltételezték - állapították meg genetikai vizsgálatok alapján amerikai kutatók.
tovább »