Hírek - Archívum - 5. oldal
Évek: 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014
Itt a tavasz – így védekezz a kullancsok ellen!
Egész évben támadnak a kullancsok, a tavasz kirobbanásával azonban még többel találkozhatunk természetjárás, de akár egy városi kutyaséta alkalmával is. Mire figyeljünk, hogy megóvjuk kutyánkat az akár életveszélyes betegségeket is terjesztő vérszívóktól?
tovább »
Új kutya érkezik a családba – 8 érv a mielőbbi állatorvosi látogatás mellett
Az új családtag érkezése megannyi izgalommal jár, akkor is, ha négylábú. Ahogy magunkhoz vesszük választottunkat, felkerülhet a rózsaszín szemüveg is, hiszen olyan édes! Szeretnénk, hogy jól érezze magát és egészséges legyen – ehhez pedig elengedhetetlen egy látogatás az állatorvoshoz, minél előbb!
tovább »
Veszett rókát találtak Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében
Veszettséget igazolt a Nébih laboratóriuma egy kutyával verekedő rókánál. A fertőzött állatot a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Tiszabecs község területén ejtették el a héten. A betegség behurcolása feltehetően természetes úton, a vadállomány Ukrajna felőli mozgása révén következett be.
tovább »
Különös betegségek kutyáknál: a narkolepszia és a kataplexiás rosszullét
A jelenség ijesztőnek és súlyosnak tűnhet, de csak ritkán okoz életveszélyes állapotot. Tény, hogy fokozott odafigyelést és éberséget kíván a gazdi részéről, de az érintett kutyák is képesek teljes életet élni. Miként segíthetünk kedvencünknek ebben?
tovább »
Honnan tudhatom, hogy itt az idő a búcsúra?
Szeretett négylábú barátunk életminőségének felmérése az egyik legnehezebb, egyben a legfontosabb feladatunk is felelős gazdiként. A cikkben állatorvosok osztják meg tapasztalataikon alapuló tanácsaikat, hogy időben hozhassuk meg a megfelelő döntést.
Számtalan állattartótól hallani, hogy kedvencük halála rosszabb volt, mint saját szüleié. Ez egyesek számára istenkáromlónak hangzik, de sokak számára ez a hideg valóság. Úgy dönteni, hogy elaltatunk egy szeretett kicsi állatot, zsigerbe vágó, gyilkos és erkölcstelen érzés lehet. A családok úgy érezhetik, hogy cserbenhagyják kedvencüket, vagy a legjobb barátjuk halálát okozzák. Megfeledkeznek arról, hogy az eutanázia olyan ajándék, amely megfelelő időben történő alkalmazásával megakadályozható házi kedvence testi, valamint a család érzelmi szenvedése. Ennek a folyamatnak a legnehezebb része a tényleges döntés meghozatala, éppen ezért naponta hangzik el a kérdés: „Doki, honnan fogom tudni, mikor jön el az idő?”
tovább »
A kutyák szívférgességének elterjedését mérik fel a kutatók, melyhez a lakosság segítségét kérik
Az ELKH Ökológiai Kutatóközpont (ÖK) kutatói a szúnyogok által terjesztett szívférgességet vizsgálják, és arra kérik a lakosságot, hogy egy felmérés részeként válaszoljanak néhány kérdésre - olvasható az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) szerdai közleményében.
tovább »
Itt valami bűzlik… avagy mit árul el a kutya széklete?
A kutya egészségi állapotának felméréséhez nemcsak azzal kell tisztában lennünk, mit fogyasztott el, hanem azzal is, mi távozik „hátul”.
tovább »
Patkányméreg mérgezés kutyáknál – tények és tévhitek
Tény: a patkányméreggel történt mérgezések száma meghaladja az összes többi mérgezés számát együttesen
Az egyik leggyakoribb tévhit, hogy a rágcsálóknak szánt mérgeket azok keserű íze és jellegzetes szaga miatt házi kedvenceink nem találják ínycsiklandónak. Sajnos bármikor előfordulhat, hogy a kutyus vagy a macsek (inkább az előbbi) szemünk láttára vagy esetleg tudtunk nélkül belekóstol a veszélyes szerbe. Sőt! Az is elég a bajhoz, ha csak valahol beletappancsol és utána lenyalja onnan. De akár a bőrről is képes a méreganyag felszívódni. Vagy, ami cicák esetében talán sűrűbben fordul elő, hogy a méregtől elhullott rágcsálót megeszik.
tovább »
Kutyákra veszélyes betegséget hordozhatnak a meztelencsigák
Nemcsak esős időben találkozhatunk velük, de vizes, nyirkos helyeken is felbukkanhatnak. Miért baj, ha kedvencünk megeszi a meztelencsigát?
tovább »
Dr. Piller Pálma állatorvosnak szívügye a felelős és tudatos állattartás terjesztése, és hiszi, hogy a betegségmegelőzést nem a rendelőben, hanem otthon kell elkezdeni. Célja hogy segítse az állattartókat felismerni a vészhelyzeteket, és megfelelően cselekedni a bajban.
tovább »