A kutyám a lelkitársam - meglepően sokan gondolják így!
2021. október 12., 06:30
Szerző: M.Lilla
Kategória: Jó tudni!
Ötből három ember nevezte így kedvencét egy felmérés kapcsán. Érdekes eredmények derültek ki arról is, milyen szerepet töltenek be életünkben kutyáink, macskáink. Elvégre ők a legjobb barátaink, ugye?
A megkérdezettek 62%-a tartotta legjobb barátjának négylábú társát, ötből hárman pedig teljes bizonyossággal állították, hogy egy égő épületbe is berohannának, ha ezzel megmenthetnék kutyájuk, macskájuk életét. Egy amerikai kutatás szerint ugyanennyien érezték azt, hogy a kedvencükkel való kapcsolatukat legteljesebben a "lelkitárs" szóval lehetne jellemezni.
Ami a váratlanul bekövetkező veszélyhelyzeteket illeti, még ennél is magasabb értékeket kaptak: 81% válaszolta, hogy egy pillanatig sem habozna kedvence segítségére sietni. 59% kész lenne megküzdeni egy másik emberrel, ha arra kerülne sor, hogy megvédje kutyája, macskája testi-lelki épségét.
A Figo Pet Insurance kisállatbiztosítási szolgáltató felméréséből további érdekességekre is fény derült, miszerint a gazdik a partnerüktől érkező megerősítésekhez hasonló jeleket keresnek kedvenceikben, amikor a szeretetteljes kapcsolatra, a kettejük közötti kötődésre gondolnak. Értették ez alatt például azt, hogy a kisállat mindenhova követi őket (63%), puszit ad (59%) és együtt alszik a gazdival (53%), csak hogy a legfontosabbakat említsük.
Külön vizsgálták az úgynevezett Z generáció, vagyis a 18-24 éves korosztály válaszait is: 84% szívesen látná kedvencét élete fontos eseményein, például az esküvőn, és több, mint háromnegyedük hajlana arra, hogy olyan tetoválást készíttessen magának, melyhez négylábú társa jelenti az inspirációt.
Azok, akik kutyákkal és macskákkal is megosztják otthonukat, 48% érzett erősebb kötődést egyikükhöz – 80% esetében a mérleg nyelve a kutya felé billent. Mindettől függetlenül 67% véleménye szerint ez a kötődés rendkívül szoros, aminek köszönhetően képesek egymás gondolataiban olvasni.
Nem titok, hogy a kisállatok jótékonyan hatnak egészségünkre, mind fizikai, mind érzelmi és mentális értelemben – utóbbi kapcsán ötből négyen dicsérték az állattartás pozitív hatásait. A megkérdezettek egyharmada legalább naponta egy alkalommal fordul kedvencéhez egy jóleső „szerotonin-adag” reményében. Kétharmaduk pedig egyenesen kötelességének érzi, hogy mindezen jó dolgokért cserébe valamilyen módon kárpótolja négylábú barátját.
Az Egyesült Államokban tapasztalható magas állatorvosi költségek ellenére 80% úgy gondolta, hogy már az első gyanús tünet láttán elvinné kutyáját, macskáját egy alapos kivizsgálásra. Egyötödük akár 7000 dollárt is meghaladó összeget lenne hajlandó kifizetni, hogy megmentse kedvence életét (ez több, mint 2 millió forintnak felel meg). 53% még kölcsönt is felvenne, vagy eladná értéktárgyait annak érdekében, hogy bundás pajtásuk megmeneküljön a közvetlen életveszélytől.
A felmérést egy amerikai kisállatbiztosító társaság rendelte meg, így magától értetődően kitértek arra is, miként vélekednek az emberek a biztosításról: habár a megkérdezetteknek csupán egyharmada rendelkezett kisállatbiztosítással, a gazdik 54%-a egyetértett abban, hogy remek lehetőség ilyen formában is gondokodni kedvencükről, cserébe azért a tengernyi jóságért, szeretetért, amit tőlük kapnak. Azok, akik már megkötötték a biztosítást, legalább 3-4 alkalommal igénybe is vették a szolgáltatást.
Forrás: people.com
Indexkép forrás: lux-review.com
Hogyan nyerjük el a bizalmát egy bántalmazott kutyának?
Bizalom és biztonság - két különleges fogalom, mely alapvető egy harmonikus kutya-gazdi kapcsolatban. De hogyan érhetőek el egy traumán átesett kutya esetében?
Simit kérek! - Minden nap így várja a postást a a labrador
Amikor hallja a postás lépteit, odatotyog a bejárati ajtóhoz, és elfoglalja helyét a levélbedobónál. Kíváncsiak vagytok, miért?
Mikor érdemes kutyaiskolába vinni a kölyköt?
Rengeteget számít, ha már idejekorán megkezdjük kiskutyánk tanítását. Az otthoni nevelés mellett fontos az is, hogy elvigyük kutyaiskolába. De mikor?
Vigyük-e a kölyköt iskolába?
Egy friss kutatás azt vizsgálta, milyen hatással lehet a kutya későbbi viselkedésére, ha már kölyökkorában ellátogatunk vele az iskolába.
Miért néz rám a kutyám, miközben a nagydolgát végzi?
Szimatol, fel-alá járkál, köröz, míg végül megtalálja a tökéletes pontot. Művelet közben pedig le nem venné rólunk a szemét. Vagy inkább elbújik? Mit szeretne üzenni kutyánk, amikor ürítés közben ránk néz?