
Kutyusaink együttérző képességének semmi sem szab határt
2023. április 24., 11:30
Szerző: Kris Baumann
Kategória: Könnyű
A Dél-Kínában élő Yang sérülést szenvedett a bal lábán, ezért egy ideig csak mankó segítségével tudott járni. Otthonában pedig a jobb lábán ugrálva közlekedett.
Nem telt el sok idő, amikor egyszerre csak arra lett figyelmes Yang, hogy husky kutyusa a bal mellső lábára bicegve jár. Először megijedt, hogy a kedvencének valami baja lett, ám ekkor meglátta szamojéd kutyusát kijönni a szobából szintén a bal mellső lábára bicegve.
És ekkor már szívből felnevetett.
A két kutyus ugyanis csak őt utánozta. Persze azért a biztonság kedvéért kivizsgáltatta mind a kettejüket. De szerencsére valóban csak arról volt szó, hogy mind a ketten imitálták a szeretett gazdi mozgását.
@discoveryny2 Dogs accurately mimic their injured dad????????
♬ original sound - Discoveryny2
Azt hihetnénk, hogy ez az eset egyedi. Valójában a közösségi oldalakon meglepően sok hasonló szituációról számolnak be a gazdik. És nem csupán kutyusokkal a főszerepben!
Az egyik legjobban elterjedt történet Angliában esett meg, amikor is Russell Jones gazdi közel 400 dollárnak megfelelő összeget költött kedvence kivizsgálására a sántítás miatt. A vizsgálatok azonban szerencsére nem találtak Billnél, a kutyusnál semmilyen egészségügyi problémát, ami igazolta volna a bicegést. Russell viszont egy korábbi sérülés miatt hetekig gipszet volt kénytelen viselni. Az esetről szóló írást itt olvashatjátok.

Fotó: thedodo.com
Egy másik kedves sztori Hairy-é a mentett kutyusé, akinek annyira fájt a jobb mellső tappancsa, hogy háromlábon tudott csak közlekedni. Azonban, amikor gazdija azt mondta neki, hogy így sajnos nem tudnak menni sétálni, a kutyus varázslatos módon azonnal meggyógyult.
Egyesek szerint a kutyusoknál a sérülés színlelése tanult viselkedés, amit időről-időre elővesznek, amikor extra törődést szeretnének kicsikarni. Minél inkább elérik vele a kívánt hatást, annál valószínűbb, hogy megint elő fogják adni a színjátékot.

Forrás: orthodog.com
Többségében vannak azonban információk olyan esetekről, amikor valóban egészségügyi probléma állt a sántítás hátterében. Ezért semmiképpen sem szabad az ilyen jelzéseket félvállról venni. Mivel a kutyusok fájdalomküszöbe elképesztően magas tud lenni – akár sokkal magasabb az emberénél – mindenképpen állatorvosi vizsgálat javasolt az eset szakszerű feltárására a komolyabb problémák elkerülése érdekében.
Forrás: newsflare.com
Indexkép forrás: dogdiscoveries.com
Miért bökdös az orrával a kutyám?
Figyelemre vágyik, finomságot szeretne, aggódik értünk vagy a segítségünket kéri? Íme 10 fontos üzenet, melyet a kutyaorr közvetíthet felénk!
Miért hozza oda a kutya a játékát, amikor hazaérkezik a gazdi?
Aligha létezik jobb dolog egy fárasztó nap után, mint csóváló farkincára hazaérni. Elfordítjuk a kulcsot a zárban, belépünk az ajtón és hallgatjuk a mancsok tipegését. És négylábú barátunk megjelenik kedvenc játékával a szájában. Miért csinálja?
Sántít a kutyám – mit tegyek, amíg eljutok vele az állatorvoshoz?
A kutyusok fájdalomküszöbe elképesztően magas. Magasabb az emberénél. És kiválóan képesek arra is, hogy elmaszkírozzák a fájdalmat. Ha tehát bicegni, vagy sántikálni kezd kedvencünk, akkor minél előbb meg kell vizsgálni, hogy mi lehet az oka. Ha épp nincs állatorvos a közelben, akkor egy előzetes vizsgálatot mi magunk is elvégezhetünk és átmenetileg elláthatjuk, amíg orvoshoz nem jutunk vele.
Miért sántít a kutyám? Okok, tünetek és teendők
Sántikál, kíméli a lábát vagy képtelen felállni, és csak húzza maga után? A sántítás mögött nemcsak sérülés, hanem betegségek is állhatnak, melyek kezelése szakértelmet, a gazdi részéről pedig türelmet és odaadást kíván. Mit kell tudnunk az állapotról, és hogyan segíthetünk kutyánknak?
„A karjaimban halt meg, miközben elmondtam neki, mennyire szeretem” - Kiskutyáját gyászolja Russel Crowe
Balesetben veszítette el apró kutyáját a színész: a kistestű Louis-t egy teherautó ütötte el.