
Rájuk is vigyázzunk - kóborlók a hőségben
2018. augusztus 06., 12:00
Szerző: László Enikő
Kategória: Állatvédelem
A tikkasztó nyári forróság nem csak minket visel meg, de négylábú társainkat is. Rájuk ilyenkor gazdáik fokozottan vigyáznak, ám vannak, akik nem ilyen szerencsések.
A kóbor állatok nem csak télen, a hidegben igényelnek nagyobb figyelmet, de a nyári hőségben legalább annyira. Az ő esetükben sokkal nagyobb a kiszáradás vagy a hőguta esélye. Kevesebb lehetőségük van elvonulni egy hűvös helyre, annál is kevesebb a megfelelő mennyiségű folyadékbevitelre. Törökországban már láthattunk arra példát, milyen humánusan bánnak a hányatott sorsú ebekkel. A kihelyezett kutyatáp- és ivóvíz automaták nagy segítséget jelentenek a hontalan kutyáknak.

Fotó: Daily Mail
Akár életeket is menthetünk egy kis odafigyeléssel. Ha otthonunk elé, árnyékos helyre kihelyezünk egy tál hideg vizet, egy arra járó árva lélek nagyon hálás lehet érte! A kánikulában még fontosabb, hogyha az utcán csatangoló állattal találkozunk, azonnal értesítsük a helyi állatmentő szervezeteket.
Ezt abban az esetben is mindenképp tegyük meg, ha a tűző napra kikötött kutyát látunk. Könnyen előfordulhat, hogy az állatnak (akár kóbor, akár rossz körülmények között tartott) orvosi segítségre is szüksége lehet, ha nem tudta kellően lehűteni magát.
A hőguta jelei a heves légzés és szédülés, ha ilyet észlelünk semmilyen esetben se hagyjuk magára az állatot!
Ha autóba zárt kutyát látunk, azonnal értesítsük a rendőrséget és igyekezzünk az állat segítségére! A napokban Szlovéniában csaknem kétezer euróra büntettek meg egy svájci turistát, mert magára hagyta háziállatát a forró járműben. Az ilyen meggondolatlan cselekedeteknek sok esetben akár végzetes kimenetele is lehet.
Ne feledjük tehát, egy kis odafigyeléssel életeket menthetünk! Nem csak saját házikedvenceink igénylik a különleges odafigyelést, hanem kevésbé szerencsés társaik is.
Hanyatt dobta magát a kóbor kutya, amikor meglátta a hátán fekvő sérültet az utcán
A bundás óriás egyből mosolyt csalt az emberek arcára, amikor statisztának állt a mentősök gyakorlati napján.
Miért remeg a kutyám?
A remegésnek számos kiváltó oka lehet, külső tényezőktől kezdve betegségeken át egészen az érzelmi hatásokig. Mire figyeljünk és hogyan segítsünk kedvencünknek?
Még gazdija se tudta kiszedni a kutyát a szökőkútból, annyira élvezte a pancsolást
Rettentően jól szórakozott, esze ágában sem volt kijönni a vízből!
Légkondicionálás, klíma, hűvös levegő otthon – Hogyan hat a kutyákra?
Tikkasztó hőség, az elviselhetőség határát súroló hőmérsékletek… Mi sem könnyebb, mint bekapcsolni a klímát. Mire kell figyelnünk, hogy kedvencünk is jól érezze magát?
Életveszély nyáron: hőguta kutyáknál
Nem kell ahhoz kánikula, hogy a hőguta fenyegesse kedvencünket: már a tavaszi meleg napokon is megtörténhet a baj - nem beszélve a nyári forró napokról! De hogy előzhetjük meg, hogyan ismerhetjük fel, és mit tehetünk, ha már megtörtént a baj?