Hírek - Archívum - 4. oldal
Évek: 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014
Gyomorhurut kutyáknál - Mit kell tudnod, ha hány a kutyusod?
A gyomorhurut – vagy a gyomor-bélrendszer nyálkahártyájának gyulladása – lehet rövid távú, akut vagy krónikus, akár hét napon túl is elhúzódó.
Mi okozza, és mit kell tenni hányás esetén? Jó, ha tudod, hogy mikor kell azonnal állatorvoshoz fordulnod, és hogyan segíthetsz kutyusodnak, hogy gyorsan jobban érezze magát.
tovább »
A rostok jelentősége kutyáink táplálásában
Kedvencünk minőségi táplálásának lényeges részét képezik az élelmi rostok. Hogyan biztosíthatjuk számára a kellő mennyiségű rostot és mit okozhat annak hiánya?
tovább »
Május 10-e a szívférgesség napja hazánkban. Jelenleg a kutyák 4-5%-a lehet fertőzött a hivatalos adatok alapján, de vannak olyan területek, elsősorban az ország Dunától keletre eső régióiban, a déli országhatár közelében, valamint a folyók mentén, ahol magasabb a fertőzésveszély. Az Elanco, vezető innovatív állatgyógyszergyártóként felvette a kesztyűt az alattomos betegséggel. Céljuk felhívni a figyelmet a szívférgesség veszélyeire, a szűrővizsgálatok jelentőségére és a prevenció fontosságára. Dr. Fok Éva ny. tudományos főmunkatársat, PhD-t, állatorvost, parazitológust kérdeztük, hogyan védekezhetünk: külön csak a szúnyogok vagy külön csak a szívférgesség elleni védelem nem elég.
tovább »
Jótékony fűszerek és gyógynövények kutyáknak
Tápanyagokban gazdag fűszereink és gyógynövényeink igazi áldásként hatnak egészségünkre. Antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságaiknak hála hozzájárulnak szervezetünk megfelelő működéséhez. Jótékony hatásaikat kedvenceink is megérezhetik. Lássuk, mit és hogyan adhatunk nekik a természet patikájából!
tovább »
Egyre több kutyát érint a szívférgesség
Május 10-e a szívférgesség napja
Az egyik legalattomosabb betegség a kutyák körében a szívférgesség, amely Magyarországon egyre több kutyát érint. A megelőzés sokkal hatékonyabb módja a betegség leküzdésének, mint a kezelése, a gazdiknak pedig fontos szerepük van ebben a folyamatban, a rendszeres szűrővizsgálatok és a rendszeres megelőzés ugyanis hozzátartoznak a felelős állattartáshoz – derül ki az Elanco vezető innovatív gyógyszergyártó vállalat összefoglalójából. Május 10-e a szívférgesség napja hazánkban, amely célja, hogy minél több állatbarát megismerje a szívférgesség veszélyeit és a védekezési lehetőségeket.
tovább »
Sántít a kutyám – mit tegyek, amíg eljutok vele az állatorvoshoz?
Előfordulhat olyan, hogy akkor kezd sántítani kutyusunk, amikor épp nincs elérhető közelségben állatorvos. Mit tehetünk ilyenkor? Hogyan tudjuk megvizsgálni? És hogyan segíthetünk neki, amíg orvoshoz tudjuk vinni?
A kutyusok fájdalomküszöbe elképesztően magas. Magasabb az emberénél. És kiválóan képesek arra is, hogy elmaszkírozzák a fájdalmat. Ha tehát bicegni, vagy sántikálni kezd kedvencünk, akkor minél előbb meg kell vizsgálni, hogy mi lehet az oka. Ha épp nincs állatorvos a közelben, akkor egy előzetes vizsgálatot mi magunk is elvégezhetünk és átmenetileg elláthatjuk, amíg orvoshoz nem jutunk vele.
tovább »
A méregtelenítés a kulcs kedvencünk hosszú, egészséges életéhez
A legtöbben tudjuk, hogy a méreganyagok felhalmozódhatnak a szervezetben és betegségeket okozhatnak, de hogyan történik ez, és mit tehetünk ellene?
Napjainkban a gazdikra elképesztő mennyiségű információ zúdul azzal kapcsolatban, hogy melyek azok az eledelek, étrendkiegészítők, adalékok, stb, amelyek egészségesek kedvenceik számára és melyek, amik nem. Azután, amikor valaki úgy érzi egy idő után, hogy végre képben van ezekkel az információkkal, akkor jön egy újabb tudományos felfedezés vagy szimpla állítás és minden borulni látszik, amit addig igaznak hitt.
tovább »
Afrikai kullancsfajt találtak Magyarországon
A Balaton nyugati térségében a foltos nádiposzáta és a barkóscinege egyedein az Afrikában elterjedt Hyalomma rufipes kullancsfaj összesen tíz példányát azonosították az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) és az Állatorvostudományi Egyetem (ÁTE) közös kutatócsoportjának tagjai - közölte az ELKH az MTI-vel kedden.
tovább »
Elhízás - Az első számú egészségügyi veszély! A te kutyád is érintett?
A legújabb kutatások szerint minden második háziállat túlsúlyos, de sok tulajdonos ezt észre sem veszi. És meglepő módon az állatorvosok sem hívják fel rá a figyelmüket.
A felmérés ugyan az Egyesült Államokban készült, de a szakemberek szerint az egész világon fennálló problémára világít rá.
Jelenleg ugyanis ez a legnagyobb egészségügyi probléma, ami a házi kedvenceket sújtja. Milliókat öl meg idő előtt, óriási fájdalmat és szenvedést okoz, és sok pénzébe is kerül a gazdáknak. A legérdekesebb pedig, hogy egyszerűen elkerülhető lenne, ha hajlandóak lennének a gazdik nyitott szemmel járni, felismerni a problémát és változtatni bizonyos szokásokon.
tovább »
Szteroid kutyáknak: megrövidítheti az életüket?
A szteroid gyógyszerek hatása nagyon gyors és erőteljes. Éppen ezért csodálatos megoldásnak tűnhet a használatuk. Valójában azonban ezek nagyon veszélyes gyógyszerek.
A mellékhatásaik hosszan tartóak, és néha nagymértékben csökkentik a szervezet azon képességét, hogy más kezelésekre reagáljon és gyógyuljon. Mindig érdemes megkérdezni az állatorvost, hogy mit tartalmaz a javasolt gyógyszer, és először szteroidmentes kezeléssel próbálkozni. Sajnos a mindennapokban túlságosan is bevett gyakorlat lett a használatuk olyan esetekben is, amikor lenne a szervezet számára gyengédebb megoldást nyújtó alternatíva.
tovább »