Hírek - Archívum - 2. oldal
Évek: 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014
Tudománnyal a tévéből nevelés ellen
Pozitív megerősítés vagy fizikai bántalom? Melyik célravezetőbb?
"Gyakran a harapás csak egyszerű baleset, de sajnálatosan nem mindig." - Egy új állatorvosi kutatásról számolt be a The Journal of Applied Animal Behaviour magazin, melyben azt állítják, ha agresszív vagy a kutyáddal, ő is agresszív lesz veled.
tovább »
Tükörmódszer több szemszögből
A napokban elkezdett terjedni egy videó a közösségi portálokon, ami igen nagy port kavart. A tükörmódszer egy kevésbé ismert, drasztikus, és kiábrándító megvalósítását láthatjuk benne. De mi az igazság, tényleg hibádzik a módszer?
tovább »
Ember-szempont, kutya-szempont
Minden gazda jól nevelt kutyára vágyik. Ez vajon mit jelent? A megoldásközpontú kutyanevelés és szemlélet segíthet a különböző egyedeknek elérni a maximális jól- neveltségi-fokot.
tovább »
A kutyanevelés bonyolultságát, mint arról a múlt héten már beszéltünk, az adja, hogy sok esetben nem a kutya személyiségéből és egyéniségéből indul ki, hanem egy módszert húz a különböző fajtákra. Most azt vesszük górcső alá, hogy milyen viselkedések és nevelések milyen helyzetekben hatásosak.
tovább »
Válasszunk kutyanevelési módszert!
Válasszunk, persze, de milyet? Hogyan? Hallgassak a szomszédra, akinek már volt egy tucat kutyája, vagy fizessek több tízezer forintot valamelyik oktatónak? Mi lenne, ha csak ösztönösen csinálnám?
tovább »
Miért érezzük azt, hogy a kutya uralkodik rajtunk?
Néha úgy érezzük, hogy teljesen csődbe ment a kutyanevelésünk? A kedvencünk akarata érvényesül? Minden szituációt kihasznál, hogy ő legyen a középpontban? Kikönyörög bármit? Elegünk van ebből? Hol a hiba?
tovább »
„Gyere ide, hozzám, gyere már” – szinte naponta látni, hallani a parkok gyepén kidülledő szemekkel ordító gazdákat, akik próbálják magukhoz hívni rakoncátlan ebüket, sikertelenül. Pedig sok esetben elegendő lenne néhány praktikát bevetni, hogy a séták újra stressz mentessé váljanak.
tovább »
A 3 leggyakoribb oktatási hiba, amikkel összezavarhatod kutyádat
Amikor saját négylábúnkat próbáljuk nevelni, elkövetünk olyan bakikat, amikre csak később eszmélünk rá, és csodálkozunk, hogy miért nem állt kutyánk hátán a szőr a tanácstalanságtól…. Most a három leggyakoribb baklövést szedtük össze. De, hogy ne csak „oktassunk” mellékeljük a megoldásokat is.
tovább »
Amikor a gyereknek kell megszoknia a kutyát
Sok mozaikcsaládban előfordul, hogy már a meglevő kutya mellé érkezik nagyobbacska gyerek. Ha nem szokott a pici a négylábú közelségéhez, akkor nekünk kell kialakítani a helyes kommunikációt.
tovább »
Mikor a vadászkutyák "szabadságra" mennek
Vadásszezon végével sem ér véget a munka
Sok vadász él együtt kutyájával. Nekik a kutya több mint egy hobbi, inkább családtag, társ, aki segíti őket a vadászatokon, és éveken át együtt vadásznak. Emögött persze sok munka áll.
tovább »